Kültür-SanatSivas Haberleri

Sivas Turizminde Yeni Bir Adım

Sivas turizminde yeni bir adım: Turizm acenteleri sektörler buluşması gerçekleştirildi

Sivas, turizm potansiyelini artırmak ve sektördeki yeniliklere odaklanmak amacıyla gerçekleştirilen “Turizm Acenteleri Sektörler Buluşması” ile dikkatleri üzerine çekti. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ilgili kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, otel sahipleri ve Türkiye genelinde turizm hizmeti veren acente temsilcileri katıldı.

Sivas Turizminde Yeni Bir Adim jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Turizminde Yeni Bir Adım

Zengin turizm potansiyeline sahip

Sivas, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinden kalma eserlerin bulunduğu açık hava müzesini andıran kent meydanı, tarihi eserleri, şifalı suları, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, gölleri, doğal güzellikleri, el sanatları ürünleri, müzeleri, Kangal Köpeği ve yöresel lezzetleriyle zengin bir turizm potansiyeline sahip.

Sivas Turizminde Yeni Bir Adim1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Turizminde Yeni Bir Adım

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek: Sektörden daha fazla pay almasını hedefliyoruz

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, turizmin birçok ülkenin ekonomisinin temel kaynağı olduğuna vurgu yaparak, “Bugün ilimizdeki turizm sektörüne yönelik yenilikleri istişare ederek, bu alanda faaliyet gösteren iş ortaklarımızla bir araya geldik. Bu buluşma ile gelişmiş turizm acentelerimizle fikir alışverişinde bulunmayı, Sivas’ın sektörden daha fazla pay almasını hedefliyoruz” dedi.

Vali Şimşek, Sivas’ın müze kenti olduğunu belirtirken, Divriği Ulu Cami ve Darüşşifasının mayıs-haziran gibi ziyarete açılacağını söyledi. Ayrıca, kış sporları ve termal turizmde önemli bir değere sahip olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, termal kaplıcalar, sağlık turizmi için öne çıkan Balıklı Kaplıca ve doğal güzelliklerin turizme kazandırılması konularına değindi.

Sivas Turizminde Yeni Bir Adim2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Turizminde Yeni Bir Adım

Turizm gelirlerini arttırma

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise hızlı trenin potansiyelini kullanmanın önemine vurgu yaparak, “Tanıtım ve turizm gelirlerini arttırmak noktasında sektörün içindekileri devreye sokmalıyız. Turizm potansiyelimizi ancak özel sektör dile arttırabiliriz” şeklinde konuştu.

Toplantıda sektör temsilcileri, Sivas’ın önemli turizm potansiyeline dikkat çekerek, bu doğrultuda çalışmalar yapacaklarını belirttiler. Turizm Acenteleri Sektörler Buluşması, karşılıklı fikir alışverişi ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu