Sivas HaberleriYaşam

Sivas TSO’dan 10 Bin Fidanlık Dev Adım

Yeşile yatırım: Sivas TSO’dan 10 bin fidanlık dev adım

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Avrupa Komisyonu’nun “Map My Tree” kampanyası kapsamında Sivas Merkez’de unutulmaz bir adım attı. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun destekleriyle gerçekleşen etkinlikte, 10 bin fidanın toprakla buluşmasıyla hatıra ormanı oluşturuldu.

Sivas TSOdan 10 Bin Fidanlik Dev Adim jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas TSO’dan 10 Bin Fidanlık Dev Adım

Hepimize, memleketimize hayırlı olsun

Sivas TSO Başkanı Zeki Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Kadım Girişimciler Kurulu Başkanı Şeyda Haksever, Genç Girişimler Kurulu Başkanı Mustafa Hazırbulan ve Sivas Orman İşletme Müdürü Sefa Duman’ın katılımıyla gerçekleşen fidan dikim töreninde, Başkan Özdemir, “Orman idaremizin önerdiği Serpincik bölgesinde, Avrupa Birliği’nin katkılarıyla 10 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Sivas AB Bilgi Merkezi ve Orman İşletme Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hepimize, memleketimize hayırlı olsun” dedi.

Sivas TSOdan 10 Bin Fidanlik Dev Adim1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas TSO’dan 10 Bin Fidanlık Dev Adım

Bir damla ile başlar, göl olur

Sivas Orman İşletme Müdürü Sefa Duman ise, “Yeni orman alanlarının oluşturulması, bu alanların geliştirilmesi bir damla ile başlar, göl olur. Halkımıza bu hizmeti sunanlara teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Avrupa Birliği’nin desteklediği bu anlamlı etkinlik, doğaya ve yeşile duyarlılık konusunda örnek teşkil ederken, Sivas’a nefes aldıracak yeşil bir dokunuş olarak kayıtlara geçti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu