Sivas Haberleri

Sivas TSO Meclisi’nden Eken’e Tam Destek

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Mart ayı meclis toplantısında meclis başkanı Osman Yıldırım ve meclis üyeleri Mustafa Eken’in Milletvekili adayı olması halinde tam destek vereceklerini açıkladı.

Sivas TSO Meclisinden Ekene Tam Destek | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas TSO Meclisi’nden Eken’e Tam Destek | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri


YILDIRIM, “MUSTAFA EKEN’İ DESTEKLİYORUZ”
Meclis başkanı Osman Yıldırım, iş dünyasını temsil edecek milletvekillerinin önemli olduğuna vurgu yaparak , “600 tane milletvekilimiz içerisinde iş dünyasını temsil eden yaklaşık 45 milletvekili var. Biz mümkün mertebe Sivas’ta istediğimiz olması için içimizden birinin olması lazım. Biz birbirimize bağırır çağırırız. Önemli değil. Bizim bir sorunumuz yok. Kan davamız yok, bir şeyimiz yok. Buradan meclise ne kadar adam göndeririz, amacımız o olmalı. Benimde sana sözüm var. Kürsüye, siyasete yakışıyorsun. Oda başkanlığından daha çok yakışıyorsun. Arkadaşlar biz bize konuşuyoruz. Yakışmıyor mu siyasete? Biz destekliyoruz. İlk toplantı da söyledim adaysan söz veriyorum destekleyeceğim. Şimdide arkadaşlarımın içinde söylüyorum. Bizim buradaki bir meclis üyemizin milletvekili olması, “Biz Oradayız” demektir. Şimdi içeride başka arkadaşlarımızda varsa destekleriz. Artık bu konularda kulis devreye giriyor. Sende biliyorsun yukarılarda elimizin dilimizin döneceği yerler var. Arkadaşlarımız var. Yani ne zaman dersen beraberde gideriz. Desteği de veririz. İyi yapacağına da inanıyorum” dedi.

Sivas TSO Meclisinden Ekene Tam Destek 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas TSO Meclisi’nden Eken’e Tam Destek | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri


EKEN,SİVAS İÇİN HİÇBİR GÖREVDEN KAÇMAM


Mustafa Eken ise, adının milletvekili olarak anılmasından gurur duyduğunu belirterek, “Listelerimiz daha genç, daha atılgan, ticareti bilen, ekonomiyi bilen, şehri tanıyan, şehrin çocuğu, şehrin her tarafında oturmuş kalkmış olan adayların olması gerekiyor. Görüşmeler yapılıyor bizimle. Teveccüh var. Biliyorum ki buradaki herkes gerçekten siyasete girersek ilimize, odamıza özellikle ekonomiyle ilgili işlerde, odanın işlerinde Ankara’da takip etme noktasında muhakkak ki bir faydamız olur diye düşünüyorum. Bizi de kamuoyu, anketler ve sağda soldaki kulislerdeki yakıştırmışlar. Bazen senin yokken de aklına düşürüyorlar. Benim TSO başkanı olmama sebepte Osman (Yıldırım) beydir. Benim aklıma da o düşürdü. Şuan için hiçbir partide aday adaylığım ile ilgili benim bir kararım yok. Ama benim şahsi hiçbir girişimim olmadı. İki ay önce yine Osman başkan aklımıza soktu bu işi. Dedi ki “siyasete gireceksen söz arkandayım. Ben şehrime hizmet etme noktasında hiçbir görevden bu güne kadar kaçmadım. Eğer böyle bir sorumluluk verilirse de asla kaçmam. Her zaman söylediğim gibi bizim tek derdimiz Sivas.” Diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu