Sivas Seçim 2024

Sivas Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sivas Yerel Seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sivas ve Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş bugün sandık başına giderek yerel yöneticilerini seçmek için oy kullanma işlemini gerçekleştiriyor.

Sivas Secim Sonuclari Ne Zaman Aciklanacak 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta oy verme işlemi ne zaman bitiyor?

Sivas’ta oy verme işlemi ne zaman bitiyor?

Sivas’ta an itibariyle 2 bin 439 sandıkta vatandaşlar oylarını kullanıyorlar. Türkiye genelinde Sivas’ın da içerisinde bulunduğu 32 ilde oy kullanma saati 07.0016.00 arası olarak belirlendi. Ülke genelinde ise diğer 49 ilde oy kullanma işlemi saat 08.00’de başladı ve 17.00 itibariyle sona erecek. Sivas’ta 476 bin 139 seçmenin oy kullanması bekleniyor. Peki ‘Sivas seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?‘ İşte detaylar..

Türkiye genelinde yapılan Yerel seçimler kapsamında, seçmenler Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyelerini ve Muhtarları belirliyorlar. Oyunu kullanan vatandaşlarda gözler, oy sayımının tamamlanıp sonuçların açıklanacağı saatte.

Seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği takvime göre, Yerel Seçimlerde oy verme işlemi saat 17.00’de sona erecek. Ardından, sandıkların kapanmasıyla birlikte oy sayımı işlemi başlayacak. Bugün saat 18.00’e kadar herhangi bir yayın organında seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak.

Sivas Secim Sonuclari Ne Zaman Aciklanacak 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Seçim sonuçları Gündem Sivas’ta

Seçim sonuçları Gündem Sivas’ta

Seçim sonuçlarının resmi olarak açıklanması için bir saat belirtmek çok mümkün değil ancak YSK’nın yayın yasağını kaldırmasının ardından, Gündem Sivas olarak sizlere ‘Sivas seçim sonuçlarını‘ sunacağız. Sivas’a dair seçim sonuçlarının takibi için Gündem Sivas bildirimlerini açmayı unutmayın!

31 Mart 2024 seçimleri ile ilgili Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.
Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu