Sivas Haberleri

Sivas Meclisi Filistin Halkının Yanında

Sivas İl Genel Meclisi Filistin halkının yanında

Sivas İl Genel Meclisi olağanüstü toplantısında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, “Kendi vatanında mülteci durumuna düşürülmüş olan Filistin halkı 75 yıldır zulüm altında inliyor” dedi.

Sivas Meclisi Filistin Halkının Yanında
Sivas Meclisi Filistin Halkının Yanında

Olağanüstü gerçekleşen toplantıda İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Gazze’de soykırım olduğunu ifade ederek, “Gazze’de yıkım, ölüm, vahşet ve katliam var. Gazze’de sadece vahşi bir soykırım var. Emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan Siyonist işgal rejimi, bütün dünyanın gözü önünde Gazze’de soykırım uyguluyor. Kendi vatanında mülteci durumuna düşürülmüş olan Filistin halkı 75 yıldır zulüm altında inliyor. Varlığını korumaya çalışan, soykırıma direnen onurlu ve mazlum Filistin halkı maalesef işgali destekleyen emperyalist güçler tarafından terörist olarak damgalanıyor. Filistin’in açlığa, ölüme, zulme, soykırıma mahkûm eden terör devleti, 16 yıldır abluka altında tuttuğu Gazze’de sivil yerleşim yerlerini aralıksız bombalayarak kelimenin tam anlamıyla soykırım gerçekleştiriyor” dedi.

Sivas Meclisi Filistin Halkının Yanında
Sivas Meclisi Filistin Halkının Yanında

“İsrail’in yaptığı saldırıları şiddetle kınıyoruz”

Başkan Akkaş, İsrail’in yaptığı saldırıları şiddetle kınadıklarını söyleyerek, “Siyonist işgalci çete Gazze’de hastaneyi bombalamakla yetinmiyor, cami, kilise, okul, fırın, pazar yeri ayrımı yapmadan tüm şehri bombalıyor. Gazze halkını en temel insani ihtiyaçlardan mahrum bırakarak, ekmeksiz, susuz, yakıtsız ölüme mahkûm etmektedir. Savaş suçu sayılan fosfor bombaları kullanarak savaş suçu işlemektedir. Biz bugün burada Sivas İl Genel Meclisi olarak, olağanüstü toplandık. Bütün meclis üyelerimiz ile birlikte tek yürek ve tek düşüncedeyiz. İsrail’in yaptığı saldırıları şiddetle kınıyoruz. Filistin halkın dün olduğu gibi bugün de yarında yanlarında olacağız. Saldırıları lanetliyor ve bir an önce son bulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sivas Meclisi Filistin Halkının Yanında
“İsrail’in yaptığı saldırıları şiddetle kınıyoruz”

İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş’ın meclise hitaben yaptığı konuşmanın ardından hazırlanan video klip izlendi. Meclis salonunda Türk bayraklarının yanı sıra Filistin bayrağı da yer aldı. Daha sonra toplantıda grup başkan vekilleri sırayla söz alarak hayatını kaybeden Filistinli vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar dileklerini ilettiler. İl Genel Meclisi, 6 Kasım Pazartesi günü kasım ayı toplantılarında bir araya gelmek üzere sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu