Sivas HaberleriYaşam

Sivas Katmeri Yüksekova Sofralarında

Sivas katmeri Yüksekova sofralarını şenlendiriyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Burçak Unlu Mamuller Fırını, günlük olarak üretilen Sivas’ın meşhur katmeri ile lezzet dolu bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor. Sivas kültürünün eşsiz bir lezzeti olan katmer, Cengiz Topel Caddesi üzerindeki fırında, yoğun ilgi görmeye başladı.

Sivas Katmeri Yuksekova Sofralarinda2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Katmeri Yüksekova Sofralarında

Talep o kadar büyük ki bazen yetiştiremiyoruz

Yıllardır Sivas’tan sipariş edilen bu özel lezzeti Yüksekova’ya taşıyan işletme sahibi Nesin Akça, Sivas katmerine olan talepleri değerlendirdiklerini belirterek, “Müşterilerimiz bizden hep Sivas katmeri istiyordu. Bu talepler doğrultusunda, batıda bu konuda uzmanlaşmış bir ustamızın rehberliğinde Sivas katmerini üretmeye başladık. İlk etapta küçük miktarlarda üretime geçtik, ancak talep o kadar büyük ki bazen yetiştiremiyoruz. Artık Yüksekova halkını, damaklarda iz bırakan bu enfes lezzeti denemeye davet ediyoruz” dedi.

Sivas Katmeri Yuksekova Sofralarinda3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Katmeri Yüksekova Sofralarında

Yüksekova’da buluşturmanın gururunu yaşıyorlar

Yüksekova’nın gastronomi dünyasına damgasını vuran Sivas katmeri, Burçak Unlu Mamuller Fırını’nda taze ve özenle hazırlanarak sofralara sunulmaya devam ediyor. Bu enfes lezzeti tatmak isteyenleri, Cengiz Topel Caddesi’ndeki fırına bekleyen Akça, Sivas’ın eşsiz damak tadını Yüksekova’da buluşturmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu