Asayiş

Sivas Jandarma’dan Büyük Operasyon

Sivas Jandarma Komutanlığı’ndan büyük kaçakçılık operasyonu

Sivas İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kaçakçılıkla Mücadele kapsamında titiz bir çalışma yürüterek, İmranlı İlçesi D-200 karayolunda gerçekleştirdikleri yol kontrolünde büyük bir operasyona imza attı.

Sivas Jandarmadan Buyuk Operasyon 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Jandarma Komutanlığı’ndan büyük kaçakçılık operasyonu

İran plakalı yolcu otobüsünde yapılan aramada, (600) paket kaçak sigara ve 6.097 gr külçe altın ele geçirildi. Sivas İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, “Sivas İl Jandarma Komutanlığı unsurları tarafından Kaçakçılıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde; 27 Aralık 2023 tarihinde Sivas ili İmranlı İlçesi D-200 karayolu üzerinde alınan duyum ve yapılan istihbarat çalışması sonucu icra edilen yol kontrol ve arama faaliyetinde İran plakalı yolcu otobüsünde yapılan kontrolde, aracın çeşitli bölümlerinde (600) paket kaçak sigara ve 13 parça halinde 6.097 gr külçe altın ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili (3) şüpheli şahıs gözaltına alınarak haklarında adli işlem başlatılmıştır.

Sivas İl J.K.lığınca, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” açıklamaları yapıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu