EğitimSivas Haberleri

Sivas İl Özel İdaresi Personeli Yangın Tatbikatında

Sivas İl Özel İdaresi personeli yangın tatbikatında becerilerini gösterdi

Sivas İl Özel İdaresi, Teknik Hizmetler Yerleşkesi’nde gerçekleştirdiği etkili bir yangın tatbikatı ile acil durum müdahale becerilerini sergiledi. İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkındaki Yönetmelik çerçevesinde düzenlenen tatbikata birim müdürleri ve personel katılım gösterdi.

Sivas Il Ozel Idaresi Personeli Yangin Tatbikatinda1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas İl Özel İdaresi Personeli Yangın Tatbikatında

Personellere detaylı bilgi verildi

Önceden düzenlenen yangın tatbikat eğitiminde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, personele çıkan yangınları kontrol altına alma teknikleri, alınması gereken önlemler ve acil durumlarda kazazedelere yapılacak ilk müdahaleler hakkında detaylı bilgi verdi. Teorik eğitimin ardından, olası bir yangın durumunda uygulanacak prosedürleri anlamak ve bilinçli hareket etmek amaçlandı.

Sivas Il Ozel Idaresi Personeli Yangin Tatbikatinda2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas İl Özel İdaresi Personeli Yangın Tatbikatında

Yangın senaryoları canlandırıldı

Tatbikatın ana hedeflerinden biri, acil durumlarda toplanma noktası olarak belirlenen alanda personelin bilinçli bir şekilde hareket etmesini sağlamak oldu. İdare Teknik Hizmetler Yerleşkesi’nde yapılan tatbikatta, çeşitli yangın senaryoları canlandırıldı ve acil kurtarma ekipleri hızla müdahale ederek personeli tahliye etti.

Sivas Il Ozel Idaresi Personeli Yangin Tatbikatinda3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas İl Özel İdaresi Personeli Yangın Tatbikatında

Sivas İl Özel İdaresi, tatbikatı başarıyla tamamladı

Sivas Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından gerçekleştirilen tatbikat sonrasında, yangınların nasıl söndürüleceği ve yangın söndürme ekipmanlarının nasıl kullanılacağı konusunda personel bilgilendirildi. Sivas İl Özel İdaresi, güvenliği ön planda tutarak başarılı bir yangın tatbikatını başarıyla tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu