Sivas HaberleriYaşam

Sivas Ekipleri Karla Mücadeleye Hazır

Sivas ekipleri karla mücadeleye hazır: Türkiye’nin en büyük 2. şehri tedbirleri ile donatıldı

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en geniş 2. şehri olan Sivas, kış mevsimine tam teşekkül hazır. 28 bin 488 kilometrekarelik geniş yüzölçümü ve 10 bin kilometreye yaklaşan yol ağı ile dikkat çeken şehir, Sivas İl Özel İdaresi ve Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü 161. Şube Şefliği ekiplerinin özverili çalışmalarıyla kışın olumsuz etkilerine karşı önlemlerini almış durumda.

Sivas Ekipleri Karla Mucadeleye Hazir1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Ekipleri Karla Mücadeleye Hazır

Sivas İl Özel İdaresini ziyaret

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, İl Özel İdaresi Makine İkmal Tesisleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yerinde denetimde bulundu. İlk olarak İl Özel İdaresi Makine İkmal Tesislerini ziyaret eden Vali Şimşek, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Süleyman Gülle’den alınan bilgilerle çalışmalar hakkında detaylı bir inceleme gerçekleştirdi.

Sivas Ekipleri Karla Mucadeleye Hazir2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Ekipleri Karla Mücadeleye Hazır

129 personel ve 92 araçla kışa hazır

Vali Şimşek, yaptığı açıklamada, “Yoğun kış şartları bizleri bekliyor. Daha önceki yıllardan da biliyoruz ki karla mücadele ekiplerinin özverili çalışmaları sayesinde geçtiğimiz yıl yolların ulaşıma açılması noktasında hiçbir sıkıntı yaşamadık. İnşallah aynı özveri ve başarıyı bu yıl da göstereceksiniz” dedi.

İl Özel İdaresi’nin 129 personel ve 92 araçla kışa hazır olduğunu belirten Vali Şimşek, “Yolların ulaşıma açılması için halkımıza hızlı bir şekilde hizmet sunacağız” sözlerini ekledi.

Sivas Ekipleri Karla Mucadeleye Hazir3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Ekipleri Karla Mücadeleye Hazır

Sürücüler yola çıkarken tedbirli olmalı

Vali Yılmaz Şimşek, daha sonra Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü 161. Şube Şefliği’ni ziyaret ederek Bölge Müdürü Mustafa Türksoy’dan bilgi aldı. Türksoy, 391 personel ve 197 araçla kar temizleme ve yol açma çalışmalarının planlandığını ifade etti.

Vali Şimşek, sürücülere yola çıkarken gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarılarda bulunarak, “Sürücülerimiz kış lastiği, çekme halatı ve ekipmanı olmadan yola çıkmasınlar. Yola çıkmadan yol durumunu öğrensinler, ona göre de yola çıksınlar. Olumsuzlukları da her zaman bize iletsinler” dedi.

Sivas Ekipleri Karla Mucadeleye Hazir4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Ekipleri Karla Mücadeleye Hazır

Asılsız ihbarlar

Kış sezonunun başlamasıyla birlikte Vali Şimşek, yapılan duaların ardından kış hazırlıklarının resmen başladığını duyurdu. Ayrıca, vatandaşlardan asılsız ihbarda bulunmamaları konusunda da duyarlılık bekledi. Vali Şimşek, “Yapılan asılsız ihbarlar kış çalışmalarında hizmet kalitesini düşürüyor, planlamaları bozuyor. Bu konuda herkesin duyarlı olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu