Sivas Haberleri

Sivas Demiryolu Hatlarında İlaçlama Yapılacak!

Sivas’ta demiryolu hatlarına otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacak!

Sivas’ta gemiryolu güzergahında otla mücadele kapsamında gerçekleştirilecek ilaçlama çalışmalarıyla ilgili önemli bir duyuru yapıldı.

Sivas – Divriği ve Sivas – Turhal arasında gerçekleştirilecek olan ilaçlama, 29 Mayıs – 14 Haziran tarihleri arasında planlanmaktadır. Ancak, bu çalışmaların insan ve hayvan sağlığına etkileri konusunda uyarılar da yapıldı.

Belirtilen yerlerde bulunmama ve otlatma yapılmaması vurgulandı

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre, Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir. Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca; vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları önemle duyuruldu.

İlaçlama nerede ve ne zaman yapılacak?

İlaçlama tarihleri ve güzargahlar ise şu şekilde olacaktır;

29.05.2024 – 14.06.2024 tarihleri arasında Sivas, Taşlıdere, Tecer, Kayapınar, Karasar, Eskiköy, Ayvaz, Karagöl, Köroğlu, Bozarmut, Kangal, Çetinkaya, Avşar, Güneş, Göçentaşı, Cürek, Demirdağ, Divriği (Sivas İl sınırı).

03.06.2024 – 14.06.2024 tarihleri arasında Sivas, Yapı, Kalın, Yıldızeli, Subaşı, Çamlıbel, Çizözü, Topulyurdu, Yeşilyurt, Kunduz, Artova, Yenice, Ulusulu, Göçenli, Güzelbeyli, Yıldıztepe, Zile, Turhal (Sivas ve Tokat İl sınırları) gar ve istasyonları arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu