Kültür-SanatSivas HaberleriYaşam

Sivas, Cumhuriyetimizin 100. Yılını Coşkuyla Karşılıyor

Sivas, Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla karşılıyor!

Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik Tren Garı önünden başlayarak Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu Tarihi Şehir Meydanı’na taşımaya hazırlanan Sivas, unutulmaz bir programla Türkiye’nin yeni yüzyılına ‘merhaba’ diyor.

Bugün (28 Ekim 2023’te) başlayacak etkinliklerle Sivas, Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşkuyla kutlayacak. Tarihi Şehir Meydanı, Cumhuriyet bayramı için merkez olacak ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Cumartesi günü, 28 Ekim’de, Sivas’ta birçok etkinlik gerçekleşecek. İşte günün programı:

12:00 – SOLOTÜRK Gösteri Uçuşu

(Kent Meydanı) Öğleden sonra saat 12:00’de SOLOTÜRK gösteri uçuşu ile başlayacak. Kent Meydanı, muhteşem bir hava akrobasi gösterisine ev sahipliği yapacak.

13:30 – Çelenk Sunma Töreni

(Atatürk Anıtı) Saat 13:30’da Atatürk Anıtı önünde gerçekleşecek çelenk sunma töreni, Cumhuriyetimizin temel değerlerine saygının bir göstergesi olacak.

13:45 – Sergi Açılışı

(Atatürk ve Kongre Müzesi) Atatürk ve Kongre Müzesi’nde “Sivas’ın Cumhuriyet Yüzyılı” fotoğraf sergisi ve model uçak sergisinin açılışı saat 13:45’te yapılacak.

14:30 – Etno Tır Etkinliklerini Ziyaret

(Atatürk ve Kongre Müzesi Yanı Etkinlik Alanı) Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Etno Tır etkinlikleri, Atatürk ve Kongre Müzesi yanı etkinlik alanında ziyaretçilerini bekliyor.

18:00 – 100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü, Motosiklet Korteji ve Havai Fişek Gösterisi

(Tren Garı – Kent Meydanı) Saat 18:00’de Tren Garı’ndan başlayacak 100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü ve motosiklet korteji, Tarihi Şehir Meydanı’nda muhteşem bir havai fişek gösterisi ile son bulacak.

Sivas, Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla karşılarken, şehirdeki bu muhteşem etkinlikler her yaştan insanı bir araya getirecek. Şanlı bayrağımızın altında, kahramanlık marşları ve havai fişek gösterileriyle dolu bu etkinliklerle Türkiye’nin yeni yüzyılına “Merhaba” demek için Sivas’a davetlisiniz. Unutulmaz bir Cumhuriyet kutlaması için bu programı kaçırmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu