Sivas Haberleri

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi TÜBİTAK’ın En Büyük Bütçeli Ve Prestijli Proje Desteğini Almaya Hak Kazandı

TEKNOFEST kapsamında “TÜBİTAK 1004 Programı Yüksek Teknoloji Platformları Deneyim Paylaşım ve Tanıtım Töreni” düzenlendi.

Düzenlenen törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş ve proje yetkilileri katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’ın açılış konuşmalarıyla başlayan törende Araştırma Programı yürütücü kurumlarının temsilcileri ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yekbaş platform anlaşmasına imza attı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Nanofotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (CÜNAM) yürütücü kuruluşlarından biri olduğu “Kuantum Çağlayan Lazerler, Aygıtlar ve Uygulamaları (KUANTAY)” başlıklı proje, TÜBİTAK 1004 Mükemmeliyet Merkezi Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK’ın en prestijli proje desteğini almaya hak kazandı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi adına proje yürütücülüğünü CÜNAM Müdürü ve Nanoteknoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlkay Demir’in üstlendiği, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Altuntaş ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sabit Horoz’un da araştırmacı olarak görev alacağı projede birçok lisans ve lisansüstü öğrenciden oluşan ekibin projesi 48 ay boyunca desteklenecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu