EğitimSivas Haberleri

Sivas BTÜ’den Daimi Öğretim Üyesi İlanı

Sivas BTÜ, daimi öğretim üyesi ilanı yayımladı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Rektörlüğü, akademik birimlerine öğretim üyesi alımı yapacak. Başvurular, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği esaslarına uygun olarak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesine göre belirlenen şartları taşıyan adaylardan kabul edilecek. Profesör ve Doçent kadroları için daimi statüde alım yapılacak.

Sivas BTUden Daimi Ogretim Uyesi Ilani 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas BTÜ, daimi öğretim üyesi ilanı yayımladı

Başvuru süresi ne kadar?

Başvurular, 15 gün içerisinde (Son Başvuru Tarihi: 08.12.2023) link üzerinden çevrimiçi olarak yapılmalıdır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Adaylar, başvuru sürecinde “Öğretim Üyesi/Elemanı Kadrolarına Elektronik Başvuru Kılavuzu”nu dikkatlice incelemelidir.

Adayların dikkatine!

Başvuruda bulunacak adaylar, ilan edilen tek bir kadroya başvurmalıdır; aksi takdirde başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Belgelerin eksiksiz ve doğru yüklenmesi önemlidir; aksi halde başvurular geçersiz sayılacaktır.

Aday kriterleri nelerdir?

  • Doçent kadrolarına başvuran adaylar, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Atanma ve Yükseltilme Kriterleri uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından yapılacak sözlü sınavdan başarılı olmalıdır.
  • Yurtdışında alınan diplomaların onaylı suretleri ile denklik belgeleri gereklidir. Adaylardan istenen yabancı dil belgesi, aksi belirtilmedikçe İngilizcedir.
  • Başvuruların değerlendirilmesi sürecinde gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır.

Başvuru nasıl yapılır?

İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir. İlanla ilgili tüm bilgilendirmeler, https://www.sivas.edu.tr adresinden yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü, Gültepe Mah. Mecnun Otyakmaz Cad. No: 1, 58100 Merkez- SİVAS.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu