Sivas Haberleri

Sivas Belediyesi’nde Yeni Dönem Başladı!

Başkan Uzun önderliğinde Sivas Belediyesi’nde yeni dönem başladı!

Sivas Belediyesi 2024-2029 dönemi ilk meclis toplantısı Büyük Birlik Partili Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun’un yönetiminde gerçekleştirildi.

Sivas Belediyesi yeni yönetim ile birlikte Belediye Meclisi ilk toplantısını Başkan Dr. Adem Uzun yönetiminde gerçekleştirdi. Meclis Başkanvekili, kâtip üyelikleri, encümen ve komisyon üyelerinin belirlendiği toplantıda konuşan Başkan Uzun, yeni dönemin Sivas’a hayırlı olmasını dileyerek, “Bundan sonraki süreçte el birliği ile Sivas’a en iyi şekilde hizmet etmenin gayretini göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Sivas Belediyesinde Yeni Donem Basladi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Başkan Adem Uzun öncülüğünde ilk oturum gerçekleştirildi

Başkan Adem Uzun öncülüğünde ilk oturum gerçekleştirildi

İlk oturum saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda Belediye Meclisi 1. Başkan Vekilliğine 25 kabul, 12 çekimser oy ile Celal Uzman, 2. Başkan Vekilliğine ise Sedat Yağmur seçildi. Kâtip üyeliklere ise Recep Kaygıner ve Banu Berçin seçilirken Kenan Çınar ve Burhan Karatepe yedek kâtip üyeleri oldu. Belediye Encümeni ise Fehmi Taştan, Arif Moğulkoç ve Tarık Bildiren’den oluştu.

Sivas Belediyesinde Yeni Donem Basladi 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Belediye Meclis Komisyonları ve üye sayıları belirlendi

Belediye Meclis Komisyonları ve üye sayıları belirlendi

Toplantının bir sonraki gündem maddesi gereğince Belediye Meclisi İhtisas Komisyonları ve üye sayıları belirlendi. Buna göre yapılan oylamalar sonucu; Plan ve Bütçe Komisyonu; Selami Alçalı, Hikmet Kaya, Sedat Yağmur, Tarık Eminoğlu, Ebru Akça, İmar Komisyonu; Semih Tosun, Tarık Bildiren, Mustafa Hardal, Mustafa Yıldız, Muhammed Burak Kuruçay, Hukuk ve Mevzuat Komisyonu; Esra Şahin, Kenan Çınar, Turan Bütün, Eyüp Demirer, Mustafa Abdulsamet Efe, Eğitim, Kültür ve Spor Komisyonu; Celal Uzman, Özay Baygın, Turan Düzardıç, Burhan Yılmazer, Halit Akgül, Çevre, Sağlık ve Ulaşım Komisyonu ise; Mutlu İtik, Fatih Yıldız, Burhan Karatepe, Ercan Yıldız, Tarık Çam’dan oluştu.

Sivas Belediyesinde Yeni Donem Basladi 4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Birliklerin seçimi gerçekleştirildi

Birliklerin seçimi gerçekleştirildi

Birliklerin seçimlerinde ise Tarihi Kentler Birliği asil üyeliğine Yunus Kantar, yedek üyeliğe ise Semih Tosun seçildi. Sivas Merkez ve Çevre Belediyeler Katı Atık Yönetimi Birliği’ne asil üye olarak Fehmi Taştan, Nazım Güzel, Mutlu İtik Selami Alcalı, Turan Bütün, Turan Düzarduç, Mustafa Hardal, Burhan Karatepe seçilirken, yedek üye olarak da Fatih Yıldız, Banu Berçin, Esra Şahin ve Arif Moğulkoç isimleri belirlendi. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nde Celal Uzman asil, Mutlu İtik ise yedek üye oldu. Enerji Kentler Birliği’ne asil üye olarak Recep Kaygıner ve Sedat Yağmur, yedek üye olarak da Özay Baygın seçildi.

(İHA)

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivasspor ve spora dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu