Sivas Haberleri

Sivas Belediyesi Çalışmaları Tamamladı

Sivas Belediyesi çalışmaları tamamladı

Sivas Belediyesi, Stadyum Yanı Üst Geçit ve Bağlantı Yolu projesinde çalışmalarını tamamladı. Proje kapsamında, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde bir adet kavşak ve Sivasspor Caddesi üzerine ise 25 metre genişlik ve 450 metre uzunluğunda bir köprü inşa edildi. Hattın toplam uzunluğu 2 kilometre oldu.

Projenin tamamlanmasıyla, Stadyum bölgesi ve Erzincan çevre çıkışı arasında yeni bir alternatif ulaşım aksı oluşturuldu. Bu sayede, trafik yoğunluğu azaldı ve sürücüler daha konforlu bir yolculuk yapabiliyor.

Yaya güvenliğini sağlamak için proje kapsamında, köprü üzerinde yaya geçidi ve yol çizgi çalışmaları da yapıldı. Çalışmalar, 16 Ağustos Çarşamba günü hizmete sunulacak olan projenin yol ve çizgi çalışmaları başarıyla sona erdi.

Proje hakkında konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Stadyum Yanı Üst Geçit ve Bağlantı Yolu projesi, kent trafiğini rahatlatmak ve alternatif ulaşım yolları oluşturmak için çok önemli bir projedir. Projenin tamamlanmasıyla, Stadyum bölgesi ve Erzincan çevre çıkışı arasında yeni bir alternatif ulaşım aksı oluşturuldu. Bu sayede, trafik yoğunluğu azaldı ve sürücüler daha konforlu bir yolculuk yapabiliyor. Projenin tamamlanmasıyla, Sivas’ın trafik sorununun önemli ölçüde azalacağı ve sürücülerin daha konforlu bir yolculuk yapabilecekleri bekleniyor.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu