Sivas Haberleri

Şimşek: “2023 Sivas için İyi Bir Yıl Oldu”

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’ten 2024 yılı için mesaj yayımladı

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, bir yılı daha geride bırakmanın heyecanını yaşarken, 2024’e umut dolu bir giriş yapmanın dileğini paylaştı. Vali Yılmaz Şimşek, yeli yıl mesajında: “Bir yılı daha geride bırakırken, insanlık ve milletimiz için daha iyi, daha güzel, daha huzurlu, daha müreffeh bir yıl olması temennisiyle 2024’e girmenin heyecanını yaşıyoruz.

Yıl dönümleri, bizlere bir muhasebe ve geleceğe daha güçlü yürüyebilmek adına bir değerlendirme fırsatı sunuyor. 2023 yılı şehrimiz, ülkemiz ve dünyamız adına birçok duyguyu bir arada yaşadığımız bir yıl oldu.

Simsek 2023 Sivas icin Iyi Bir Yil Oldu 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Tüm insanlığa ders verdik

Tüm insanlığa ders verdik

Asrın Felaketi olan depremlerle derinden sarsılırken birbirimize kenetlenerek devlet-millet kaynaşması ile tarifi mümkün olmayan acılarımızı paylaştık ve yaralarımızı sarmaya çalıştık. Felaketlerle ilgili derslerimizi çıkarırken, yardımlaşma konusunda da tüm insanlığa dersler verdik.

Rabbim bizlere böyle acılar göstermesin

Sivas halkı olarak afetten etkilenen tüm deprem bölgesine büyük bir yardım seferberliği gerçekleştirirken, on binlerce afetzede vatandaşımızı da şehrimizde misafir ettik.  Valilik olarak Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde arama kurtarma faaliyetleri ve vatandaşların barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçları için aralıksız bir çalışma yürüttük. Bu felaketi şüphesiz her zaman üzüntüyle yâd edeceğiz. Rabbim bizlere bir daha böyle acılar göstermesin.

Simsek 2023 Sivas icin Iyi Bir Yil Oldu 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
100. yıl onurunu yaşadık

100. yıl onurunu yaşadık

2023 yılı acılarımız yanında gururu ve coşkuyu da birlikte yaşadığımız bir yıl oldu. Cumhuriyetimizin 100. Yılını, Cumhuriyetin kurulduğu şehirde kutlamanın onurunu yaşadık. 100 yıllık birikimle şehrimizi, ülkemizi Türkiye Yüzyılına taşımanın planlarını ve çalışmalarını yaptık.

Sivas adına önemli bir yıl oldu

Unesco tarafından Aşık Veysel Yılı ilan edilen 2023 yılında, yaptığımız etkinliklerle Veysel’in sevgisini ve hoş görüsünü tüm dünyaya anlattık.

2023 yılı Sivas’ımız adına birçok önemli yatırımın nihayete erdiği bir yıl oldu. Ulaşımdan turizme, tarımdan sanayiye, kırsal kalkınmadan sosyal hayata gerçekleştirdiğimiz birçok yatırım ve proje ile şehrimizi daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde olduk.

Simsek 2023 Sivas icin Iyi Bir Yil Oldu 4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cumhuriyet dönemimin en büyük yatırımlarından biri

Cumhuriyet dönemimin en büyük yatırımlarından biri

Öncelikle Cumhuriyet Döneminin en büyük yatırımlarından biri olan Yüksek Hızlı Tren 26 Nisan 2023 tarihinde ilimizde hizmete girdi. Açıldığı günden itibaren Ankara-Sivas arasında 700 bin yolcumuz bu konforu tecrübe etti. Ayrıca Sivas-Malatya karayolunda bulunan Yağdonduran Tünelimizi de açtık. Bu yatırımlarla Sivas’ımızı daha ulaşılabilir kılmanın yanında turizm açısından da üst bir noktaya taşımış olduk.

Sivas için daha etkin hizmet sunma gayretindeyiz

“Gidemediğin yer senin değildir.” düsturu ile ilimizin şehir, kırsal demeden her köşesini gezmeye ve herkesle kucaklaşmaya çalışarak vatandaşlarımıza daha etkin ve hızlı hizmet sunmanın gayreti içerisinde olduk.

İstihdama katkı için birçok fabrikamızın temelini atarken yine birçoğunu da üretime açtık. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde Sivas’ımızı her alanda Türkiye Yüzyılının şehirlerinden biri yapmak için tüm gayret ve samimiyetimizle çalışmaya devam edeceğiz.

Simsek 2023 Sivas icin Iyi Bir Yil Oldu 5 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Güçlünün değil haklının kazandığı bir dünya

Güçlünün değil haklının kazandığı bir dünya

2023 yılında tüm insanlığın vicdan ve hukuk sınavı olan Gazze’de İsrail zulmü altında olan kardeşlerimiz başta olmak üzere dünyanın dört bir tarafında  zulme uğrayan insanlarımız için güçlünün değil haklının kazandığı bir dünya temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle, yeni yılın, tüm dünyaya, ülkemize ve hemşerilerimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu