EğitimSivas Haberleri

Siber Güvenlik Uzmanlarına Ev Sahipliği Yapıyor

Sivas, siber güvenlik uzmanlarına ev sahipliği yapıyor

Sivas Cumhuriyet Teknokent, geleceğin siber güvenlik uzmanlarını yetiştirmek üzere kapılarını açtı. Genel Müdür Doç. Dr. Serdar Mercan, 4 Aralık Pazartesi günü başlayan ve 120 gün sürecek olan Siber Güvenlik Eğitimleri hakkında önemli detayları paylaştı.

Siber Guvenlik Uzmanlarina Ev Sahipligi Yapiyor1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Siber Güvenlik Uzmanlarına Ev Sahipliği Yapıyor

“Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler” projesi

Doç. Dr. Mercan, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali iş birliği çerçevesinde gerçekleşen “İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar” bileşeni altındaki “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler” için İşgücü Piyasası Destek Programı (NEET PRO) kapsamında hayata geçirdikleri projenin önemine vurgu yaptı. “Siber Güvenlik Sektöründe İstihdam ve Girişime Sayısının Artırılmasına Yönelik Eğitim Projesi” ile “Ne Eğitimde Ne İstihdamda” olan gençlerin siber güvenlik alanında uzmanlaşmalarını hedeflediklerini belirtti.

Siber Guvenlik Uzmanlarina Ev Sahipligi Yapiyor2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Siber Güvenlik Uzmanlarına Ev Sahipliği Yapıyor

Siber güvenlikte ülkemizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz

Eğitimlerin Cumhuriyet Teknokent bünyesinde devam edeceğini ifade eden Mercan, “30 kursiyerimizin dijital yetkinliklerini artırarak, geleceğin en kritik sektörlerinden biri olan siber güvenlikte ülkemizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Sivas’ı siber konusunda bir merkez haline getirme hedefiyle kurslarımızı sürekli olarak düzenleyerek, bu alandaki potansiyeli en üst düzeye çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

Siber Guvenlik Uzmanlarina Ev Sahipligi Yapiyor3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Siber Güvenlik Uzmanlarına Ev Sahipliği Yapıyor

Tüm sektörlerde iş fırsatları sunuyor

Eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrencilerin, siber güvenlik firmaları başta olmak üzere dünya genelindeki tüm sektörlerde iş fırsatlarına kavuşacağını belirten Doç. Dr. Mercan, katılımcıları bekleyen gelecek olanaklar hakkında da bilgi verdi. Sivas, bu önemli adımıyla siber güvenlikteki uzman kadrosunu artırarak dikkat çekecek gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu