Sivas HaberleriSivas Spor Haberleri

Servet Çetin: “Çıtamız yüksek”

Servet Çetin: “Çıtamız yüksek”

Sivasspor Teknik Direktörü Servet Çetin, yeni sezon hedefine ilişkin, “Sivasspor’u ne kadar yukarılara taşır ne kadar sıralamada üst tarafta bitirirsek ne mutlu bize. Çıtamız yüksek ama diğer takımlarla aramızdaki ufak tefek farklar var. Başarıyı getiren de sadece ekonomi değildir” dedi.

Servet Cetin Citamiz yuksek2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Servet Çetin: “Çıtamız yüksek” | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

2023-2024 sezonu hazırlıklarını sürdüren Sivasspor’da Teknik Direktör Servet Çetin, açıklamalarda bulundu.

Çetin, yıldız transfer olarak nitelendiren futbolcu arayışında olmadıklarını söyleyerek, “Öyle bir oyuncu alırız ki ismi yoktur ama takımda liderlik yapıp yıldız bir oyuncu olabilir. Bizim öyle isim alalım, ya da isimle takımı götürelim diye bir düşüncemiz yok. Biz biraz daha takım oyunu oynamak isteyen, biraz daha mücadelenin üst düzeyde olduğu, bir biri için mücadele eden bir ekip kurmaya çalışıyoruz. O yüzden herkese kapımız açık. Bizim yapımıza uyun ve oyun sistemimize uygun oyuncuları katmaya çalışacağız” dedi.

Servet Çetin: "İşimiz Çok Zor"
Servet Çetin: “Çıtamız yüksek” | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Farklı oyuncular katabiliriz

Takımda sözleşmesi biten oyuncularla görüşmediklerini belirten teknik direktör Çetin, “Sözleşmesi biten futbolcularla şu an için bir görüşme yok. Onu değerlendireceğiz, şu an transferlere odaklandığımız için değerlendiremedik. İstediğimiz bölgelerdeki oyuncuları netleştirebilirsek daha sonra içeriye farklı oyuncular katabiliriz. Farklı düşüncelerimiz var. Ana hedefteki oyuncuları tespit edip aldıktan sonra işimiz kolaylaşacak. O konuda daha sağlıklı karar vereceğiz” ifadesini kullandı.

Erzurum’da 4 hazırlık maçı yapacağız

Çetin, 17 Temmuz Pazartesi günü Erzurum kampının başlayacağını ifade ederek, “Erzurum kampında oynayacağımız 4 hazırlık maçında 2 rakibimiz belli oldu. Antalyaspor ile Ümraniyespor ile maç yapacağız. 1 tane İran takımı olabilir, 1 tane de Azerbaycan takımı olabilir ama şuan bu 2 maç net değil. Görüşmelerimiz devam ediyor. 4 hazırlık maçı yapacağız bir aksilik olmazsa” dedi.

Sivasspor’da Yeni Sezon Hazırlıkları Başladı
Servet Çetin: “Çıtamız yüksek” | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Başarıyı getiren sadece ekonomi değil

Servet Çetin son olarak, Sivasspor’un yeni sezondaki hedefinin üst sıralar olduğunu vurgulayarak, “Sivasspor’u ne kadar yukarılara taşır ne kadar sıralamada üst tarafta bitirirsek ne mutlu bize. Çıtamız yüksek ama diğer takımlarla aramızdaki ufak tefek farklar var. Başarıyı getiren sadece ekonomi değil. Doğru oyuncular tercih etmek lazım. Bizim amacımız Sivas’ı en yukarıda, Sivas’a yakışacak şekilde iyi bir yerlerde pozisyon almasını sağlamak” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu