Sivas Haberleri

Sektörün Devinden Öğrencilere Saha Eğitimi

Sektorun Devinden Ogrencilere Saha Egitimi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sektörün Devinden Öğrencilere Saha Eğitimi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

ESTAŞ, dünyanın önde gelen kam mili üreticilerinden biri olarak meslek lisesi öğrencilerine fabrikada üretim aşamalarını yerinde inceleme fırsatı sunuyor. Türkiye’nin ilk eksantrik (kam) mili üreticisi olan ESTAŞ, Sivas‘ta 1977 yılında kurulmuştur. Dev otomobil firmalarına ve Formula pistlerindeki özel performans araçlarına yaptığı kam mili üretimiyle dikkat çeken firma, eğitime verdiği önemle de öne çıkıyor.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile sanayi iş birliği çerçevesinde Endistüriel Otomasyon Teknolojisi bölümü öğrencilerini üretim atölyelerinde ağırlayan ESTAŞ, öğrencilerin okulda teorik olarak aldıkları derslerin sahada ki işleyişi hakkında bilgi veriyor.

Sektorun Devinden Ogrencilere Saha Egitimi 3 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sektörün Devinden Öğrencilere Saha Eğitimi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

ESTAŞ, meslek lisesi öğrencilerine gerçek dünya tecrübeleri sunarak onların sonraki eğitimleri ve iş yaşamları için hazırlanmalarına yardımcı oluyor. ESTAŞ‘ta çalışanların yüzde 90’ından fazlası meslek lisesi mezunu olduğu için, firma meslek liselerinin önceliğinin farkındadır.

ESTAŞ‘ta imalat mühendisi olarak çalışan Sefa Sezgin, meslek lisesi öğrencilerinin firma için önemli olduğunu söylüyor. ESTAŞ, öğrencilere tornalama, dik ve dişli açma işlemleri gibi tüm imalat süreçlerini göstererek onların iş kabiliyetlerinin gelişmesine yardımcı oluyor.

Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi öğrencisi Çınar Arda Özlü, okulda öğrendikleri teorik bilgileri iş sahasında gördüklerini belirterek, bu sayede okul ve sahadaki iş hayatlarının daha olumlu etkileneceğini söylüyor.

ESTAŞ‘ın meslek liselerine verdiği önem, öğrencilerin gerçek dünya tecrübeleri kazanmalarına yardımcı oluyor ve onların geleceklerinde başarılı olmalarını sağlıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu