Sosyal Yardımlar

Şehit Yakınları ve Gazilere Destek Sürüyor

Şehir yakınları ve gazilere Devlet desteği sürüyor

Ülkemizin kahraman şehit yakınları ve gazilerine yönelik devlet destekleri artarak devam ediyor. Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü, vefat veya yaralanma durumlarında başvuruya gerek kalmadan, re’sen gerçekleştirdiği yardımlarla bir nebze olsun yarasını sarmaya çalışıyor.

Herhangi bir başvuru süreci beklenmeksizin, vefat veya yaralı bilgisi ilgili kamu kurumları tarafından iletilen kişilere, muhtelif ihtiyaçları için kaynak aktarımları gerçekleştiriliyor. Bu destek, sosyal güvenlik kapsamında olup olmadan ve muhtaçlık durumuna bakılmaksızın tüm şehit yakınları ve gazileri kapsıyor.

Sehit Yakinlari ve Gazilere Destek Suruyor 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Şehir yakınları ve gazilere Devlet desteği sürüyor

Hanelerin Sosyal Güvenlik kapsamında olup olmaması önemli değil

Kimlik belgesi ve ilgili kamu kurumları tarafından iletilen vefat veya yaralı bilgisi, başvuru sürecine gerek bırakmaksızın, hızla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktarılıyor. Bu sayede, ihtiyaç sahiplerine ulaşım ve barınma yardımı gibi muhtelif destekler sağlanıyor.

Hızlı ve etkin yardımlar devam ediyor

Yaralılara yönelik tedavi süreçlerinde ulaşım ve barınma yardımı tutarı, ihtiyaca göre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından belirleniyor. Vefat ve yaralı bilgisi iletilen kişilere ise 50.000 TL’yi aşmayacak şekilde kaynak aktarımı gerçekleştiriliyor.

Acil ve temel ihtiyaçlar unutulmuyor

Kapsamdaki kişilerin acil ve temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılan bu yardımlar, hükümetin şehit yakınları ve gazilere olan duyarlılığını bir kez daha ortaya koyuyor. Vefat ve yaralı bilgisi iletilenlere yönelik kaynak aktarımları ise tek seferlik olarak gerçekleştiriliyor. Ülkemizin kahramanlarına yapılan bu destekler, milletimizin birlik ve dayanışma ruhunu pekiştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu