Sivas HaberleriYaşam

Şehirli Kadınlar Meme Kanserine Karşı Seminerde

Şehirli Kadınlar Derneği “Meme Kanseri Farkındalık Ayı”na dikkat çekti

Şehirli Kadınlar Derneği, “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” etkinlikleri çerçevesinde Medicana Hastanesi’nin ev sahipliğinde önemli bir seminer düzenledi. Seminere Vali Bey’in eşi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Seminerde Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Özden, Doç. Dr. Muhammed Gömeç, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Uzm. Dr. Celal Alandağ ve Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Cansu Arslan değerli bilgileri paylaşarak katkıda bulundular.

Sehirli Kadinlar Meme Kanserine Karsi Seminerde2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Şehirli Kadınlar Meme Kanserine Karşı Seminerde

Seminer sonrası Şehirli Kadınlar Derneği Başkanı Ayşegül Coşkun, Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nın önemini vurgulayarak, “Bu etkinlikle kadınlarımızı bilinçlendirmeyi ve toplumumuzu daha sağlıklı bir şekilde inşa etmeyi amaçladık. Medicana Hastanesi’ne ev sahipliği için teşekkür ederiz. Burada bulunan genç nesil, bu bilinci ailelerine, mahallelerine ve tanıdıklarına yaymalı. Seminerimiz, bu amaç doğrultusunda büyük bir önem taşıyor. Katılan tüm hanımefendilere teşekkür ediyoruz” dedi.

Sehirli Kadinlar Meme Kanserine Karsi Seminerde3 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Şehirli Kadınlar Meme Kanserine Karşı Seminerde

Meme Kanseri Farkındalık Ayı, kadınların sağlığını önemseyen ve bu konuda farkındalık yaratmaya çalışan Şehirli Kadınlar Derneği’nin bu değerli etkinliği ile daha da anlamlı hale geldi. Meme kanseri konusunda bilinçlenmek, her kadının sorumluluğu olarak öne çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu