EğitimSivas Haberleri

SCÜ’de “İnsan Hakları” Konferansı Düzenlendi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde, “İnsan Hakları” konferansı düzenlendi

Cumhuriyetin 100. yılı ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin (SCÜ) 50. yılı etkinlikleri kapsamında Hukuk Fakültesi tarafından “İnsan Hakları” adlı konferans gerçekleştirildi.

SCUde Insan Haklari Konferansi Duzenlendi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SCÜ’de “İnsan Hakları” Konferansı Düzenlendi

Gerçekleştirilen konferansa; SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İdare Mahkemesi Başkanı Ali Ersan Tüzüner, Vergi Mahkemesi Başkanı Mustafa Şahinli, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç ile Prof. Dr. Hakan Yekbaş, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

SCUde Insan Haklari Konferansi Duzenlendi2 1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SCÜ’de “İnsan Hakları” Konferansı Düzenlendi

Programları Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Üniversitemizin 50. yılı münasebetiyle gerçekleştiriyoruz

Açılış konuşmasını gerçekleştiren SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Düzenlenen bu programları Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Üniversitemizin 50. yılı münasebetiyle gerçekleştiriyoruz. Hukuk Fakültemiz en genç fakültelerden birisidir. İki hafta önce Sayın Başsavcımız Hasan Uğurlu, fakültemizin açılış dersini yapmış ve artık bu tür programların gerçekleştirileceği orada ifade edilmiştir. Bugün yine bu programlardan birini gerçekleştirmek üzere burada bulunan Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç’a ve tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

SCUde Insan Haklari Konferansi Duzenlendi3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SCÜ’de “İnsan Hakları” Konferansı Düzenlendi

Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ali Taşkın yaptığı konuşmada, “Üniversitemiz Hukuk Fakültesi genç bir fakülte olmasına rağmen büyük bir çabayla kısa bir zamanda fakültemize öğrenci alınmasına yardımcı olan Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’a, bugün burada gerçekleştirilecek olan konferansa katılım sağlayarak bizlere destek olan Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç’a ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Katılımcıların sorularını yanıtladı

Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç konferansta, “İnsan Haklarının Kurumsallaşması: Ulusal İnsan Hakları Kurumları” başlıklı konuşma gerçekleştirerek katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu