Eğitim

SBTÜ, 2024’ü “Kalite Yılı” İlan Etti

Sivas BTÜ, 2024 yılını “Kalite Yılı” ilan etti

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 2024 yılını ‘Kalite Yılı’ ilan etti. 2024 yılını “Kalite Yılı” olarak ilan eden Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ), Ocak ayından itibaren çalışmalarını sürdürüyor.

SBTU 2024u Kalite Yili Ilan Etti 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SBTÜ, 2024'ü "Kalite Yılı" İlan Etti | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Bu kapsamda çeşitli kurumlarla iş birliği içerisinde olan SBTÜ, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile program düzenledi. TSE’den gelen eğiticiler, üniversitenin akademik ve idari kadrosuna Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili alanlarda eğitim verdi.

SBTU 2024u Kalite Yili Ilan Etti 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SBTÜ, TSE ile ortak temaslara geçti

SBTÜ, TSE ile ortak temaslara geçti

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sivas Bilim ve Teknoloji üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak 2024 yılını kalite yılı olarak ilan etmiştik. Bu kapsamda Ocak ayından itibaren çalışmalarımıza başlamıştık. Bu konuda tecrübeli bize yol gösterebilecek kuruluşlarla da temasa geçtik. Ülkemizde de bu anlamda en yetkili kuruluşlardan bir tanesi Türk Standartları Enstitüsü. Onlarla temaslarımız gerçekleşti. TSE Başkanı, Genel Sekreteri ve diğer uzman personellerle görüştük niyetimizi belirttik. Özellikle bunu kalite belgesini almak değil özümseyerek bütün süreçlerimize adapte etmek istiyoruz. Bütün süreçlerimiz de hem eğitim hem araştırma hem toplumsal katkı ve bilişim sistemleri olsun, bu süreçlerinin Kalite Yönetim Sistemi Standardına uygun olarak oluşturulması koordine edilmesi ve geliştirilmesini amaçlıyoruz. Bununla birlikte fırsatları ve tehditleri tespit etmek ve bu süreç içerisinde bizim stratejik planımıza uygun kalite süreçlerini oluşturmak anlamında faydalı olacağını düşündüğümüz için Türk Standartları Enstitüsü ile görüşmelerimizi yaptık ve tamamladık. Bu eğitim kapsamında Türk Standartları Enstitüsünden uzman arkadaşımız geldi ve eğitime başladık. Hem akademik personelimiz hem idari personelimiz bu eğitimleri alıyorlar. İlerleyen süreçlerde ISO 9001 belgesini alıp, bu kalite süreçlerini denetleyici kuruluş tarafından denetimlerin gerçekleştirilmesini yapacağız. Bu eğitim o sürece hazırlık amacıyla gerçekleştiriliyor. Biz bütün işlerimizi mensuplarımıza, mezunlarımıza, kuruma ve topluma fayda sağlayacağını düşündüğümüz şekilde yapıyoruz. Amacımız bu kalite süreçlerini bütün akademik ve idari personelimizin özümsemesini sağlamak. Bu süreçlere uygun iş ve işleyişi gerçekleştirmek” dedi.

(İHA)

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivasspor ve spora dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu