EğitimSivas Haberleri

Şarkışla’ya Modern Bir Eğitim Yuvası

Şarkışla’ya modern bir eğitim yuvası: Uygulamalı bilimler yüksekokulu açıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde yer alan Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, dün gerçekleştirilen görkemli bir törenle kapılarını öğrencilere açtı. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde, 18 sınıf, 3 laboratuvar, 1 konferans salonu, 10 idari birim, 10 öğretim üyesi odası, mescitler, kantin ve yemekhane ile donatılan 4 bin 200 metrekarelik modern binanın içerisinde aynı anda 1248 öğrenci eğitim görebilecek.

Sarkislaya Modern Bir Egitim Yuvasi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Şarkışla’ya Modern Bir Eğitim Yuvası

Yüksekokulumuz, en modern ısıtma ve teknik altyapı sistemleri ile donatılmıştır

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Ak Parti TBMM Grup Başkanı ve Milletvekili Abdullah Güler, Sivas Milletvekilleri Rukiye Toy, Hakan Aksu, İstanbul Milletvekili Adem Yıldırım, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız ve diğer il protokolünün katılımıyla gerçekleşen açılışta konuşan Prof. Dr. Âlim Yıldız, “Yüksekokulumuz, en modern ısıtma ve teknik altyapı sistemleri ile donatılmıştır. 50 bilgisayardan oluşan Bilgisayar laboratuvarı, Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinin tam donanımlı yetişmelerini sağlayacak üst düzey işlemci ve yazılımlarla kullanıma sunulmuştur” dedi.

Sarkislaya Modern Bir Egitim Yuvasi2 1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Şarkışla’ya Modern Bir Eğitim Yuvası

Hayırlı olsun temennisinde bulundular

Ayrıca, açılışa katkıda bulunan hayırseverler ve Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İstanbul Milletvekili Adem Yıldırım, Sivas Milletvekilleri Rukiye Toy ile Hakan Aksu da emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Sarkislaya Modern Bir Egitim Yuvasi3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Şarkışla’ya Modern Bir Eğitim Yuvası

Teknolojinin en son model cihazlarıyla donatıldı

TBMM AK Parti Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili Abdullah Güler, hayırseverlere plaket takdim ederek teşekkür etti. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ise yaptığı konuşmada, “Bugün açılışını yaptığımız binamızda öğrencilerimizin çağın gerektirdiği eğitimi alabilmesi için teknolojinin en son model cihazlarıyla donatıldığını görüyoruz. İnanıyorum ki buradan mezun olacak gençlerimiz, ülkemizin gelişimine büyük katkılarda bulunacaktır” şeklinde ifade etti.

Nitelikli bir eğitim ortamı sunuyor

Açılışın ardından Vali Yılmaz Şimşek, il protokolü ve hayırseverler kurdele keserek okulun resmi açılışını gerçekleştirdiler. Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, modern alt yapısı ve teknolojik imkanlarıyla bölge gençlerine nitelikli bir eğitim ortamı sunmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu