Sivas Haberleri

Şarkışla’da Filistin İçin Kalpler Bir Oldu

Şarkışla’da Filistin için kalpler bir oldu

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde bulunan Milli Egemenlik İlkokulu’nun 4-E sınıfı öğrencileri, Filistin için özverili bir adım attı. Harçlıklarını biriktirerek kumbarada toplayan minik öğrenciler, Türk Kızılay’a ulaştırılmak üzere yardım kampanyası düzenledi.

Kendi harçlıklarını kullandılar

Öğrenciler adına konuşan Fatma Ecem Tamer, arkadaşlarıyla bir araya gelerek Filistin’e nasıl yardımda bulunabileceklerini değerlendirdiklerini belirtti. Öğretmenlerinin önerileri doğrultusunda dua, İsrail ürünlerini boykot ve maddi yardım seçeneklerini öğrenen öğrenciler, kendi harçlıklarını kullanarak maddi destek sağlama kararı aldı.

Türk Kızılay’ına teslim ettiler

Tamer, yaptıkları yardımın kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, “Arkadaşlarımızla ne yapabileceğimizi konuşuyorduk. Öğretmenlerimiz bize Filistin için 3 şey yapabileceğimizi söyledi. Birincisinin dua, ikincisinin İsrail ürünlerini boykot, üçüncüsünün ise maddi yardım göndermek olduğunu anlattı. Biz de arkadaşlarımızla karar verip harçlıklarımızdan Filistinli kardeşlerimize göndermek istedik. Kumbaramızı doldurduk ve en güvenli yardım kuruluşlarımızdan biri olan Türk Kızılay’a bugün teslim ediyoruz.” dedi.

Şarkışla Türk Kızılay Şubesi Başkanı Ahmet Turan Yılmaz ise öğrencilere anlamlı yardımları için teşekkür ederek, bu duyarlılığın toplumda güzel izler bıraktığını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu