GenelGüncelTürkiyeÜlke Gündemi

Sancaktepe’de 41 öğrenci için icazet töreni yapılacak

Sancaktepe’de 41 öğrenci için icazet töreni yapılacak

Sancaktepe Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu, Hacı Hemdiye Kur’an Kursu ve diğer kurslar iş birliğiyle hafızlık eğitimini tamamlayan 41 öğrenci için icazet töreni yapılacak.

Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu, okul müdiresi Arzu Polat’ın önderliğinde, Hacı Hemdiye Kahraman Kuran Kursu ve diğer kurslar işbirliğiyle 15 ay önce yetiştirilen 38 hafıza, bu yıl 41 hafız daha eklenecek.

Yoğun katılım olması beklenen icazet töreni 8 Kasım 2022 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi ‘nde saat 11:00’de yapılacak.

“Hafızlık müessesi gönül coğrafyalarımızın muhtaç olduğu bir alan”

Öğrencilere eğitimleri boyunca desteğinden dolayı Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu okul müdiresi Arzu Polat’a minnettar olduklarını belirten hafız öğrenci velileri, “Manevi köklerimizin mimarlarından Nizamülmülk’ün gece orduları olarak tarif ettiği hafızlık müessesesi, çok fazla önemsediğimiz ve gönül coğrafyalarımızın çokça muhtaç olduğu bir alan. Bu yılki çalışmamız da dahil olmak üzere toplamda 79 öğrencimizin hafızlık eğitimini tamamlayarak icazet alacak olmasından dolayı çok mutluyuz. Gençlerimiz elde ettikleri bu lütufla insanlığın kanayan yaralarına pansuman olacaktır. İlahi kelamın tacını hak eden tüm gençlerimizi, ailelerini ve başta okul müdiremiz olmak üzere tüm mesai arkadaşlarını en kalbi duygularımızla kutluyorve dualarımızla yarınlarımızın annesi çocuklarımızı yüreklerinden öpüyoruz” ifadelerini kullandı. (Karadeniz Son Havadis)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu