EğitimSağlıkSivas Haberleri

Sağlık Turizminde Türkiye, 3. Sıraya Yükseldi

Dünya sağlık turizminde Türkiye, 3. sıraya yükseldi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen “Sağlık Turizmi Zirvesi”nde, Türkiye’nin sağlık turizminde 3. sırada yer aldığı vurgulandı. Cumhuriyetin 100. yılı ve üniversitenin 50. yılı çerçevesinde düzenlenen etkinlikte, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız ve birçok il protokol üyesi, sağlık çalışanları ve öğrenciler bir araya geldi.

Saglik Turizminde Turkiye 3. Siraya Yukseldi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sağlık Turizminde Türkiye, 3. Sıraya Yükseldi

En çok tercih edilen ülkeler arasında 3. sırada

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Hatice Tel Aydın, sağlık turizminin Türkiye için önemine dikkat çekerek, “Dünya genelinde 20 milyondan fazla insan, sağlık turizmi kapsamında seyahat etmiştir. Türkiye, bu alanda en çok tercih edilen ülkeler arasında 3. sırada yer almaktadır. Sağlık turizmi, insanların sağlık bilincinin artması ve hizmetlere daha kolay ulaşılabilir olmasıyla hızla gelişmektedir” dedi.

Saglik Turizminde Turkiye 3. Siraya Yukseldi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sağlık Turizminde Türkiye, 3. Sıraya Yükseldi

Alim Yıldız: Önemli bir potansiyele sahiptir

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız ise sağlık turizminin katma değeri yüksek bir sektör olduğunu belirterek, “Ülkemiz, sunduğu sağlık hizmetleri, modern hastaneleri, uzman hekimleri ve yüksek standartlardaki turizm tesisleriyle sağlık turizminde önemli bir potansiyele sahiptir” şeklinde konuştu.

Saglik Turizminde Turkiye 3. Siraya Yukseldi3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sağlık Turizminde Türkiye, 3. Sıraya Yükseldi

Destek verenlere teşekkür etti

Zirvenin katkılarından dolayı teşekkür belgeleri verilen davetliler, sağlık turizminin Türkiye için önemini vurgulayarak, sektörün geleceğine dair umutlarını paylaştılar. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, ilimizin sağlık turizmine büyük katkı sağlayacağını belirterek, zirveye destek verenlere teşekkür etti.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu