Sivas Seçim 2024

Resmen Çekildi!

İYİ Parti Sivas Belediye Başkan adayı Ceylan resmen çekildi!

İYİ Parti Sivas Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan, geçtiğimiz günlerde yaşamış olduğu sağlık problemleri nedeniyle adaylıktan çekileceğine dair haberler çıkmıştı.

Mehmet Ceylan, yaşamış olduğu sağlık sorunları nedeniyle bugün parti binasında düzenlenen basın açıklamasında adaylıktan resmen çekildiğini kamuoyu ile paylaştı.

Resmen Çekildi!
Resmen Çekildi! | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sağlık sorunlarım izin vermedi

Mehmet Ceylan; yapmış olduğu konuşmasında, “1999 yılında MHP’den Sivas Milletvekili seçildiğimde aldığım görevin benim için bir şeref olduğunu düşündüm. Bu sefer de aynı duygu ve amaçla Sivas’ıma hizmet etmek istedim, ancak sağlık sorunları buna izin vermedi” dedi.

Ceylan, “Manda ve himaye kabul edilemez. ‘Burada bir milletin kurtuluşunu hazırlayan kararlar verildi’, ‘Cumhuriyet’in temelini Sivas’ta attık’ diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak için yola çıktım. Bu kutsalı hep yüreğimde taşıdım ve yaşattım” şeklinde konuştu.

Sivas’ı büyükşehir yapmak istiyordum

Mehmet Ceylan, İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adaylığı için büyük hayalleri olduğunu belirterek, “Sivas’ı büyükşehir yapmak gibi, gülen yüzlü, sevgi ve hoşgörü şehri yapmak gibi hedeflerim vardı. Ancak geçirdiğim kalp krizi nedeniyle, Sayın Meral Akşener’in de izniyle bu görevimden çekilmek zorunda kaldım. Bütün Sivas halkına ve dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Haklarını helal etmelerini istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

31 Mart 2024 seçimleri ile ilgili Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu