Kültür-SanatSivas Haberleri

Renklerle Aydınlatılan En Uzun Gece

Buruciye Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden göz kamaştıran sergi: Renklerle aydınlatılan en uzun gece

Sivas’ın Buruciye Bilim ve Sanat Merkezi’nde yetenekli öğrenciler tarafından gerçekleştirilen karma resim sergisi büyük ilgi topladı. “Yılın en uzun gecesini rengarenk boyuyorum” temalı serginin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, Okul Müdürü Memet Matoğlu, idareciler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Renklerle Aydinlatilan En Uzun Gece jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Renklerle Aydınlatılan En Uzun Gece

Görsel sanatlar öğretmeni Kadriye Epik rehberliğinde 45 öğrencinin katılımıyla düzenlenen sergide, Ultraviyole (UV) ışık altında parlayan resimler sanatseverlerin dikkatini çekti.

Renklerle Aydinlatilan En Uzun Gece1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Renklerle Aydınlatılan En Uzun Gece

Görsel Sanatlar Öğretmeni: Maksadımız farkındalık oluşturmak

Görsel Sanatlar Öğretmeni Kadriye Epik, sergiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 70’e yakın öğrencimiz var. Üstün yetenekli çocuklarımız bunlar. Haftada 8 saat eğitim veriyoruz. Bu çocuklarımız 1. 2. ve 3. sınıflarda sınava girerek gelen çocuklarımız. Sergimiz 2 gün açık kalacak, 20 ve 21 Aralık’ta. En uzun geceyi tercih etmemiz, özellikle çocuklarla yaptığımız tabloları aydınlatmak ve bunu da ışıkla sağlıyoruz. Yüklenen ışıklarla birlikte yaptığımız bir çalışma. Türkiye’de benzeri yapılmamış bir çalışma. Öğrencilerimizin yaklaşık 44 tane çalışması var. 3 grup halinde çalıştılar. 2. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilerimiz bulunmakta. En uzun geceyi seçtik. En uzun gecede de insanları renklendirerek resimlerle, tablolarla ışık saçmasını istedik ve bu şekilde yaptık. Maksadımız farkındalık oluşturmak. Ecdadımız nasıl en uzun geceleri geçirdiyse biz de çocuklarımızla bunları renklendirmek istedik” dedi.

Renklerle Aydinlatilan En Uzun Gece2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Renklerle Aydınlatılan En Uzun Gece

Sergide yer alan resimleri yapan öğrenciler ise gece karanlıkta parlayan boyalarla resim yapmanın kendileri için eğlenceli ve ilham verici bir deneyim olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu