Sivas Haberleri

Rektör Alim Yıldız’dan Ramazan Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’dan Ramazan Bayramı mesajı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Ramazan Bayramı dolayısıyla Sivaslı hemşerilere bir mesaj yayımladı. Rektör Yıldız mesajında;

“On bir ayın Sultanı Ramazan-ı Şerife veda ederken birlik ve beraberlik duygularını derinden hissettiğimiz mübarek Ramazan Bayramına kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

“Bayramlar, bir fırsattır”

Bütünleştirici özelliği ile kardeşlik içerisinde yardımlaşma ve dayanışma duygularının pekiştirilmesi için bir fırsat olan Bayramlar, örf ve adetlerimizin bütün güzellikleriyle yaşandığı, öksüz, yetim, garip ve hastaların hatırlandığı, akraba ve yakınların buluştuğu, sevgi ve muhabbet hislerinin paylaşıldığı, kırgınlıkların onarıldığı, hoşgörü duygularının yoğunlaştığı müstesna zamanlardan biridir.

“Huzur ve barış ortamı sağlamalıyız”

İnsanları kaynaştıran ve toplumu birleştiren bayramlar, millet olarak sahip olduğumuz en önemli manevi değerlerimizdendir. Bizler de bayramın maneviyatından feyz alarak edindiğimiz bu hissiyatı çevremizle ve yakınlarımızla paylaşarak huzur ve barış ortamını sağlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimiz, personelimiz ve milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutlar, bütün insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini dilerim.

Prof. Dr. Alim Yıldız
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu