Sivas HaberleriYaşam

Paşabahçe Kışın Sessizliğe Büründü

Sivaslıların sessiz kaçış noktası: Paşabahçe kışın sessizliğe büründü

Sivas’ın gözde mesire alanlarından biri olan Paşabahçe, yaz aylarında yoğun ilgi görürken, havaların soğumasıyla birlikte sessizliğe büründü. Kent merkezine sadece 6 kilometre uzaklıkta yer alan Paşabahçe Mesire Alanı, adeta mevsim değişikliğiyle birlikte ıssızlaştı.

Pasabahce Kisin Sessizlige Burundu3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Paşabahçe Kışın Sessizliğe Büründü

Dinginliği ortaya çıktı

Kamelyaların sıcak havalarda yerini vatandaşlardan sokak hayvanlarına bıraktığı bu dönemde, dron ile yapılan havadan görüntüleme ile mesire alanının dinginliği ortaya çıktı.

Pasabahce Kisin Sessizlige Burundu1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Paşabahçe Kışın Sessizliğe Büründü

Ziyaretçi sayısında azalma oluyor

Paşabahçe Mesire Alanı’nı ziyaret eden Turan Cücen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sivas’ımızın güzelliklerinden biri olan Paşabahçe’deyiz. Mevsim geçişleriyle birlikte burası adeta ıssızlaşıyor. Yaz aylarında yoğun ilgi gören mesire alanı, kışın sessizliğe bürünüyor. Özellikle yurt dışından gelen gurbetçilerimiz yaz aylarında buraya büyük ilgi gösteriyor. Ancak okulların açılmasıyla birlikte ziyaretçi sayısında azalma oluyor. Bahar aylarında ise nisan ayıyla birlikte burada yeniden hareketlilik başlıyor” şeklinde konuştu.

Pasabahce Kisin Sessizlige Burundu2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Paşabahçe Kışın Sessizliğe Büründü

Bahar aylarında canlanması bekleniyor

Sivaslıların keyif aldığı bu doğal güzellik, mevsimlere göre farklı bir atmosfer sunuyor. Paşabahçe Mesire Alanı, kışın sessizliğiyle birlikte doğaseverlerin huzurlu bir kaçış noktası haline gelirken, bahar aylarında ise tekrar canlanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu