Sivas Spor Haberleri

Otyakmaz’dan TFF Başkanlığına Cevap!

Başkan Mecnun Otyakmaz’dan TFF Başkanlığına ilişkin cevap!

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivas Belediyesi’nde dün düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen TFF Başkanlığı adaylığıyla ilgili soruyu cevapladı.

Otyakmazdan TFF Baskanligina Cevap 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Otyakmaz, 23-24 yıllık süreçtir Sivasspor’da görev alıyor

Otyakmaz, 23-24 yıllık süreçtir Sivasspor’da görev alıyor

Sivas Belediye Başkanlığı’nda, Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun ile birlikte ortak basın açıklamasında bulunan Otyakmaz bir gazetecinin kendisine yönettiği “Başkanım çok uzun yıllardır Sivasspor’a emek veriyorsunuz. Adınızı da TFF Başkanlığı ile ilgili anılıyor, bir başkanlık seçimi olacak. Sizin böyle bir düşünceniz var mıdır?” sorusuna yanıt veren Otyakmaz, “Yaklaşık 20 yıldır Sivasspor’da başkanlık görevini yürütüyorum. 3 yılda yöneticilik tecrübemle birlikte 23-24 yıl gibi bir süre söz konusu oluyor. Tabii bugüne kadar davranışlarımız, çizdiğimiz çizgi, Türk futboluna yapmış olduğumuz hizmetler, Sivaslıların haricinde diğer Anadolu kulüplerinin ve Süper Lig kulüplerinden de biraz övgü alıyor. Bu da beni çok mutlu ediyor” dedi.

Otyakmazdan TFF Baskanligina Cevap 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Nerede ihtiyaç varsa gerekli görevleri yapmaya hazırım”

“Nerede ihtiyaç varsa gerekli görevleri yapmaya hazırım”

Açıklamalarının devamında ise Başkan Otyakmaz, “Vermiş olduğum mücadelenin takdir edilmesi bir insan için gerçekten çok önemli. Ancak Türk futbolunun sorunları o kadar girift ve karmaşık ki şu anda Sivasspor’un bana daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu dönemde böyle bir planım olmadığını söylemek istiyorum. Tabii ama zaman ne gösterir ne yapar? Ona da şimdiden bir engel koymak, büyük bir söz söylemek de istemiyorum. Ben nerede bana ihtiyaç varsa orada gerekli görevleri yapmaya hazırım” şeklinde ifadelerini yerine getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 18 Temmuz’da seçimli Genel Kurula gitme kararı almıştı. TFF’de başkan adayları tek tek ortaya çıkarken yeni federasyon başkanı için çalışmalar da start aldı. Adaylar arasında iş insanı Erdal Alkış, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) eski başkanlarından UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı ile Trabzonspor’un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu yer alıyor.

(İHA)

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivasspor ve spora dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu