Sivas HaberleriYaşam

Otobüs Şoförü Yine İnsanlık Dersi Verdi

Otobüs şoförü Muhammed Cin yine insanlık dersi verdi: Kaza yapan motosikletli kuryeye anında yardım

Muhammed Cin, 2018 yılında kolu kırılan bir çocuğu hastaneye yetiştirerek takdir toplamıştı. Şimdi ise Kümbet Mahallesi seferi sırasında karşılaştığı kaza yapan motosikletli kuryeye yardım eli uzattı. Kaza anında otobüsü durduran duyarlı şoför, kuryeyi otobüsün içine alarak sağlık ekiplerini çağırdı. Cin’in bu insanlık dolu davranışı, otobüs kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Otobus Soforu Yine Insanlik Dersi Verdi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Otobüs Şoförü Yine İnsanlık Dersi Verdi

Her şey insanlık adına

Kaza anını anlatan Muhammed Cin, “Her şey insanlık adına” dedi. Kuryenin ısrarla oturmayı reddetmesi üzerine ikna çabalarına başlayan şoför, çamurlar içinde kalan kuryenin şoku atlatmasını bekledi. Ardından 112’yi arayarak ambulans istedi. Otobüs şoförünün içeride yolcu olmasına rağmen sergilediği duyarlı davranış, izleyenlerden büyük takdir topladı.

Otobus Soforu Yine Insanlik Dersi Verdi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Otobüs Şoförü Yine İnsanlık Dersi Verdi

Herkesi de iyiliğe davet ediyorum

Daha önce de benzer olaylarda yardım elini uzatan Muhammed Cin, yılın kaptanı seçilmişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cin, “Birbirimize yardımcı olmak hepimizin görevi. Ben üstüme düşeni yaptım, herkesi de iyiliğe davet ediyorum” şeklinde konuştu. Otobüs şoförünün insanlık dolu hareketi, vatandaşlardan tam not aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu