Sivas HaberleriSivas Seçim 2024

Ölüm Kavşağının Sorunları Bitmiyor

Karasu sordu: “Ölüm Kavşağı”na önlem alındı

CHP Sivas Milletvekili ve PM Üyesi Karasu, Şarkışla’da sık sık yaşanan kazalar nedeniyle vatandaşların “ölüm kavşağı” olarak adlandırdığı Cemel kavşağını TBMM gündemine taşıdı.

Olum Kavsaginin Sorunlari Bitmiyor jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Ölüm Kavşağının Sorunları Bitmiyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Yurttaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için kavşağa sinyalizasyon yapılmasının zorunluluğuna işaret eden Karasu’ya Ulaştırma Bakanı, “Temmuz ayında sinyalizasyon sistemini kurduk, elektrik bağlantısının yapılması için ÇEDAŞ’ı bekliyoruz” yanıtını verdi.

CHP Sivas Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ulaş Karasu, Şarkışla-Pınarbaşı karayolu üzerinde bulunan ve sık sık yaşanan kazalar nedeniyle vatandaşların “ölüm kavşağı” olarak adlandırdığı Cemel kavşağını Meclis gündemine taşıdı ve kavşağa sinyalizasyon yapılmasının zorunlu olduğunu belirtti. Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, CHP’li Karasu’ya, “Sinyalizasyonu Temmuz ayında yaptık, elektrik bağlantısının yapılması için Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi (CEDAŞ) bekliyoruz” yanıtını verdi.

Uraloğlu: ÇEDAŞ’ı bekliyoruz

Karasu’nun önergesine yanıt veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Şarkışla-Pınarbaşı Karayolu üzerindeki Cemel Beldei Kavşağı’nın fiziki ve geometrik yapısına uygun yatay ve düşey işaretlemelerinin mevcut olduğunu belirtti. Bakan Uraloğlu, “24.07.2023 tarihinde kavşağa sinyalizasyon sistemi kurulmuştur. Kavşaktaki sinyalizasyon sistemlerinin aktif hale gelmesine yönelik elektrik bağlantısının yapılması için Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ile gerekli yazışmalar yapılmıştır” yanıtını verdi.

Olum Kavsaginin Sorunlari Bitmiyor 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Ölüm Kavşağının Sorunları Bitmiyor

CHP’li Karasu da daha fazla can ve mal kaybı yaşanmadan kavşaktaki sinyalizasyon sisteminin bir an önce aktif olması için ÇEDAŞ yetkililerini göreve davet etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu