Sivas HaberleriEğitimGündemÜlke Gündemi

Okullarda Uyum Haftası Heyecanı Başladı

Okullarda uyum haftası heyecanı başladı

Okullarda Uyum Haftası Heyecanı Başladı, Eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen okula uyum programı ve rehberlik uygulamaları, tüm yurt genelindeki okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9. sınıf öğrencileri için başladı. 2023-2024 eğitim öğretim yılına hazırlık amacıyla gerçekleştirilen bu özel hafta, öğrencilerin okula ve yeni döneme kolayca uyum sağlamalarını hedefliyor.

Okullarda Uyum Haftasi Heyecani Basladi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Okullarda Uyum Haftası Heyecanı Başladı | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıf Öğrencileri İçin Keyifli Etkinlikler

Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, 8 Eylül’e kadar sürecek olan uyum programı kapsamında okullarına geri döndü. Bu özel sürecin başlamasıyla birlikte, öğrenciler öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tekrar buluşmanın heyecanını yaşarken, aileler de bu sürece aktif olarak katılıyor. Okula uyum rehberi, ailelerin ve çocukların bu dönemi en verimli şekilde değerlendirmelerine yardımcı oluyor ve 12 farklı etkinlik örneği sunuyor.

Okul Oncesi ve Ilkokul 1. Sinif Ogrencileri Icin Keyifli Etkinlikler | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Okullarda Uyum Haftası Heyecanı Başladı | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Ortaokullara Yönelik Rehberlik Uygulamaları 11-15 Eylül’de

Ortaokul düzeyindeki öğrenciler ve aileleri için uyum haftası, 11-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. İlkokuldan ortaokula geçiş yapan öğrenciler için bu süreç, ailelerine okulun iç ve dış ortamını tanıtma fırsatı sunacak. Aynı zamanda, rehberlik uygulamalarına yönelik etkinliklerle öğrencilerin yeni okul ortamına hızlıca uyum sağlamalarına destek olunacak.

Öğrencilere ve Velilere Okulları Hakkında Bilgi

Uyum haftası sadece öğrencilere değil, aynı zamanda velilere de önemli bilgiler sunuyor. 11 Eylül Pazartesi günü velilere özel olarak okula uyum rehberi sunumu yapılacak ve okul hakkında detaylı bilgi verilecek. Bu, velilerin çocuklarının eğitim yolculuğunu daha yakından takip etmelerine yardımcı olacak.

Bu özel hafta boyunca, öğrencilere yeni okul ortamına uyum sağlamalarına katkıda bulunacak beceriler kazandırılacak ve okula aidiyet duygusu geliştirilecek. Liseye başlayan öğrenciler ve velileri için de etkinlikler planlanıyor, böylece herkes için keyifli ve başarılı bir eğitim yılına başlama fırsatı sunuluyor.

Okullarda uyum haftası, öğrencilerin ve ailelerin yeni eğitim öğretim yılına hazırlıklarını destekleyerek, eğitimde başarıyı artırmayı amaçlıyor. Bu özel hafta boyunca öğrenciler, öğretmenler ve aileler arasındaki işbirliği ve iletişim güçlendirilerek, daha sağlam bir eğitim temeli oluşturuluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu