EğitimSivas Haberleri

Okul İhtiyaçlarını Kendi Elleriyle Üretiyorlar

Sivas’ın Gemerek ilçesindeki öğrenci ve öğretmenler, okul ihtiyaçlarını kendi elleriyle üretiyor

Sivas’ın Gemerek ilçesinde bulunan Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmen ve öğrencilerinin emeğiyle ihtiyaçlarını karşılıyor. Okulun Metal Teknolojileri bölümü atölyesinde eğitim alırken, öğrenciler aynı zamanda okulun ihtiyaçları için çalışıyor. Yeni kurulan okulda, çevre okullardan gelen talepler de karşılanarak birçok eşya üretiliyor.

Okul Ihtiyaclarini Kendi Elleriyle Uretiyorlar1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Okul İhtiyaçlarını Kendi Elleriyle Üretiyorlar

80 bin TL’yi bulan banklar, 20 bin TL’ye mal edildi

Okulun ihtiyaçları arasında yer alan ve piyasa değeri 80 bin TL’yi bulan banklar, öğrenci ve öğretmenler tarafından üretilerek 20 bin TL’ye mal edildi. Bu sayede 60 bin TL’nin devlet kasasında kalmasını sağlayan öğrenci ve öğretmenler, metal atölyesinde işçi gibi çalışarak üretmenin mutluluğunu yaşıyor.

Okul Ihtiyaclarini Kendi Elleriyle Uretiyorlar2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Okul İhtiyaçlarını Kendi Elleriyle Üretiyorlar

Çevre okullardan gelen ihtiyaç taleplerini de karşılıyorlar

Gemerek Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojileri Bölümü Öğretmeni Ziya Bayram, okullarının ihtiyaçlarını karşılamak için kendi imkânlarıyla uğraştıklarını belirterek, öğrencilerle birlikte ranza, montaj, kaynak gibi işleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Bayram, aynı zamanda çevre okullardan gelen ihtiyaç taleplerini de karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

Okul Ihtiyaclarini Kendi Elleriyle Uretiyorlar3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Okul İhtiyaçlarını Kendi Elleriyle Üretiyorlar

Hayırsever bir vatandaşın desteğiyle gerçekleştiriliyor

Okul Müdürü Muharrem Daşan ise öğrencilerle birlikte bankların yapımını hayırsever bir vatandaşın desteğiyle gerçekleştirdiklerini belirterek, 80 bin TL’lik değerin sadece 20 bin TL’ye mal edildiğini vurguladı. Daşan, bu üretimin hem öğrencilere deneyim kazandırdığını hem de ülkenin üretim aşamasındaki emeğe katkı sağladığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu