Sosyal Yardımlar

Öğrencilere Sürpriz Toplu Ödeme Yolda

Öğrencilere sürpriz toplu ödeme yolda: 3750 TL ödeme yapılacak

Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Kasım ve Aralık aylarında gerçekleştireceği toplu ödeme ile dikkat çekiyor. TC kimlik numarasının son rakamına göre belirlenen ödeme tarihleri doğrultusunda, öğrencilere 3750 TL toplu ödeme yapılacak.

Öğrencilere Sürpriz Toplu Ödeme Yolda
Öğrencilere Sürpriz Toplu Ödeme Yolda

KYK, bu yıl öğrencilere sürpriz yapmaya hazırlanıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kasım ayı içinde sosyal yardım ödemelerini vatandaşlara ulaştırmasının ardından, şimdi gözler KYK’de. Geçtiğimiz yıllarda üç aylık toplu ödeme uygulamasına geçen KYK, bu yıl da öğrencilere 3750 TL’lik bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları öğrencilerin erişimine açıldı. Burs ve kredi sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrenciler ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Kasım ve Aralık aylarında 1250 TL tutarındaki burs ve kredilerin yanı sıra, KYK’nin toplu ödeme sürpriziyle öğrencilere 3750 TL’nin hesaplarına aktarılması bekleniyor.

Toplu ödemeler öğrencilere önemli bir katkı olacak

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da KYK’nin öğrencilere yapacağı toplu ödeme, öğrenci bütçelerine önemli bir katkı sağlayacak. KYK’nin belirlediği TC kimlik numarasına göre ödeme takvimine göre her ay düzenlenen ödemeler, öğrenciler arasında heyecanla bekleniyor.

Belirlenen ödeme tarihleri ne zaman?

Burs ve kredi ödemelerinin 2024 yılından itibaren 2000 TL’ye çıkacak olması ise öğrenciler arasında sevinçle karşılanıyor. TC kimlik numarasının son rakamına göre belirlenen ödeme tarihleri şu şekilde:

  • TC Kimlik Numarasının Sonu 0 Olanlar: Her ayın 6’si
  • TC Kimlik Numarasının Sonu 2 Olanlar: Her ayın 7’si
  • TC Kimlik Numarasının Sonu 4 Olanlar: Her ayın 8’i
  • TC Kimlik Numarasının Sonu 6 Olanlar: Her ayın 9’u
  • TC Kimlik Numarasının Sonu 8 Olanlar: Her ayın 10’u

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu