Sosyal Yardımlar

Öğrencilere Müjde: Burslar Artırılıyor

Öğrencilere müjde: Yüksek lisans ve burslar artırılıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilen burs miktarlarında önemli bir artışın müjdesini verdi. Ege Üniversitesi’nde gerçekleşen Yükseköğretim Kurulu Araştırma Üniversiteleri Toplantısı’nda yaptığı açıklamada Özvar, burs miktarlarının yeniden düzenlendiğini belirtti.

Ogrencilere Mujde Burslar Artiriliyor 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Öğrencilere Müjde: Burslar Artırılıyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Yeni burs miktarları ne kadar olacak ?

YÖK Başkanı, tezli yüksek lisans öğrencilerine verilen bursun 2 bin 250 liradan 6 bin liraya çıkarılacağını, doktora öğrencilerine ise 3 bin 825 liradan 9 bin liraya yükseltileceğini duyurdu. Bu güncellemeyle, öğrencilere sağlanan destek miktarında ciddi bir artış yaşanacak.

Öğrencilerine daha fazla destek

YÖK’ün bu kararıyla, ülkemizdeki yüksek lisans ve doktora programlarına olan ilgiyi artırmayı hedeflediği belirtiliyor. Öğrencilere daha yüksek burslar verilerek, akademik çalışmalara teşvik sağlanacak.

YÖK, eğitime katkı sunmaya devam ediyor

YÖK Başkanı Özvar, bu kararın eğitime olan katkısına vurgu yaparak, “Öğrenci dostu politikalarla, gençlerimizin eğitim hayatına daha güçlü bir destek sağlamaya devam ediyoruz. Yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize sunulan burslarda yapılan artışla, bilimsel çalışmalara olan katkımızı daha da güçlendiriyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu