Sosyal Yardımlar

Öğrencilere 6.841 TL Ödeme Müjdesi

Öğrencilere 6.841,39 TL ödeme müjdesi verildi

Okullarda 1. dönem ara tatilin sona ermesiyle birlikte, öğrencilerin yarıyıl tatiline yönelik heyecanı dorukta. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan Başarı Teşvik Programı kapsamında, öğrencilere 6.841,39 TL ödeme müjdesi verildi.

Ogrencilere 6.841 TL Odeme Mujdesi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Öğrencilere 6.841,39 TL ödeme müjdesi verildi

Öğrencilere yönelik hayata geçirilecek

Başarı Teşvik Programı, başarılı öğrencilere yılda 2 defa olmak üzere net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar destek sunacak. Program, sosyal yardım faydalanıcısı ailelerdeki başarılı öğrencilerle korunmaya ihtiyacı olan öğrencilere yönelik hayata geçirilecek.

Yarıyıl tatili ne zaman?

Yarıyıl tatili için geri sayım başlarken, öğrencilerin karnelerini alacakları tarih de merak ediliyor. 2023-2024 iş takvimine göre, öğrenciler 22 Ocak Pazartesi günü yarıyıl tatiline çıkacaklar. Yarıyıl tatili, 2 Şubat 2024 Cuma günü tamamlanacak.

Başvuru nereden yapılacak?

Başarı Teşvik Programı kapsamında net asgari ücretin %60’ına kadar destek alacak olan öğrenciler, sınıflarında ilk 3’e girenler ve okullarında ilk 5’e girenler arasından seçilecek. Programın başvuruları ise bulunan ilin sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernekleri üzerinden gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”Sosyal yardım alma hakkına sahip ailelerimizin çocuklarına, başarıları doğrultusunda maddi destek sağlayarak eğitimlerine katkıda bulunacağız” ifadesini kullanmıştı. Başvuruların ne zaman başlayacağı ve detayları, ilgili dernekler aracılığıyla duyurulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu