Sivas HaberleriYaşam

Öğrencilerden Filistin’e Kalp Isıtan Yardım

Sivas’ta Öğrencilerden Filistin’e Kalp Isıtan Yardım

Sivas Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, “Kanayan yaramız Gazze ve Filistin” adlı etkinlikleriyle bir araya gelerek duyarlılık örneği sergiledi. Evlerinde hazırladıkları el emeği ürünleri okulda satan öğrenciler, topladıkları yardımı Gazze’ye ulaştırmak amacıyla Türk Kızılayı’na teslim etti.

Ogrencilerden Filistine Kalp Isitan Yardim1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Öğrencilerden Filistin’e Kalp Isıtan Yardım

Filistin’e destek olmanın gururunu yaşadılar

Okul Müdürü İrfan Aytekin, etkinlik kapsamında elde edilen fonları Gazze’ye insani yardım olarak göndermek üzere Kızılay Sivas Şube Başkanı Fikret Doğrul’a teslim etti. Sivas Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz MTAL ailesi, öğrencilerin gönüllü katılımı ve dayanışma ruhuyla Filistin’e destek olmanın gururunu yaşadı.

Ogrencilerden Filistine Kalp Isitan Yardim2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Öğrencilerden Filistin’e Kalp Isıtan Yardım

Toplumsal sorumluluklarını da yerine getirdiler

Bu anlamlı etkinlik, öğrencilerin sadece akademik başarıya değil, aynı zamanda küresel dayanışma ve yardımlaşma değerlerine de önem verdiğini gösterdi. Sivaslı gençler, Filistin’e gönderilen yardımlarla umut dolu birer geleceğin temellerine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşarken, duyarlılık örneği sergileyerek toplumsal sorumluluklarını da yerine getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu