SağlıkSivas Haberleri

Numune Hastanesi’nde Gerçekçi Tatbikat

Sivas Numune Hastanesi’nde gerçekçi tatbikat

Sivas Numune Hastanesi, deprem, yangın tahliyesi ve Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) konusunda başarılı bir tatbikata imza attı. Senaryo gereği hastanede meydana gelen depremin ardından çıkan yangın ve KBRN olayına hızlı müdahalede bulunuldu.

Numune Hastanesinde Gercekci Tatbikat2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Numune Hastanesi’nde Gerçekçi Tatbikat

Koordineli bir şekilde harekete geçtiler

A Blok 3. katta çıkan yangın, elektrik kontağına bağlı olduğu senaryosuyla gerçekleştirilen tatbikatta, hastane personeli, itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri koordineli bir şekilde harekete geçti. Yangın sonrasında kırmızı kod verilen olayda, hastane laboratuvarında meydana gelen KBRN olayında AFAD ekipleri seyyar KBRN ünitesiyle dekontaminasyon işlemlerini başarıyla tamamladı.

Numune Hastanesinde Gercekci Tatbikat3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Numune Hastanesi’nde Gerçekçi Tatbikat

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Fidan, tatbikatla ilgili yaptığı açıklamada, “Hastanemizde çıkan yangın ve KBRN senaryosuna yönelik tatbikat gerçekleştirdik. Yangın nedeniyle hastalarımızın güvenli bir alana transferini sağladık. İlgili kurumlarla koordineli bir şekilde çalışarak başarılı bir tatbikat gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Numune Hastanesinde Gercekci Tatbikat4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Numune Hastanesi’nde Gerçekçi Tatbikat

Hastane personeline uygulamalı eğitim verildi

Tatbikatın ardından Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü eğitim ekibi, farklı yangın türlerine müdahale yöntemleri üzerine hastane personeline uygulamalı eğitim verdi. Hastane, acil durum senaryolarına karşı hazırlıklı olma konusundaki başarısıyla dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu