Sivas Haberleri

MÜSİAD Sivas, Bölgedeki Basım Yayın ve Medya Kuruluşları İle Bir Araya Geldi

MUSIAD Sivas | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
MÜSİAD Sivas, Bölgedeki Basım Yayın ve Medya Kuruluşları İle Bir Araya Geldi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz’in ev sahipliğinde gerçekleşen koordinasyon toplantısı ve iftar yemeği, Gaziantep’te depremden etkilenen bölgelerdeki meslektaşların katılımı ile gerçekleşti. Bu toplantıda, platform üyeleri deprem sonrası ticari faaliyetlerin yeniden başlatılması için neler yapılabileceği konusunda değerli fikirlerini paylaştılar.

Yaşamın Normale Dönmesi İçin Yoğun Şekilde Çalışılıyor
Depremin etkilerinin hala hissedildiği bölgelerde ticari faaliyetlerin yeniden başlaması için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen STK ve Oda temsilcilerinin yer aldığı Deprem Bölgesi Ekonomik Kalkınmaya Destek Platformu, depremden etkilenen bölgelerdeki yaşamın normale dönmesi için yoğun bir şekilde çalışıyor.

MÜSİAD Basım-Yayın Medya Sektör Kurulu, Türkiye Matbaacılar Federasyonu, MAT-DER, PROMASIAD, PROMOTÜRK, BASEV, BASYAYBİR, İstanbul Ticaret Odası 6 Nolu Kağıt – Kırtasiye Meslek Komitesi, Istanbul Ticaret Odası 32 Nolu Basım-Yayın Meslek Komitesi ve Topkapı 2. Matbaacılar Sitesi’nin katkılarıyla oluşturulan Deprem Bölgesi Ekonomik Kalkınmaya Destek Platformu, Basım, Yayın, Matbaa, Tanıtım, Organizasyon, Endüstriyel Reklam, Promosyon, Kırtasiye ve Oyuncak sektörleri özelinde faaliyet gösteriyor.

Ekonomik Kalkınmaya Katkı Sağlanması Hedefleniyor
Platform, depremin etkilediği bölgelerde ticari faaliyetlerin yeniden başlayabilmesi için STK ve Oda temsilcilerinin değerli fikir ve katkılarıyla çalışmalarını sürdürmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda, depremzedelerin yanında olmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak, ticari hayatın tekrar canlanması için çaba sarf etmek ve bölgelerin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak hedefleniyor.

Kamu Kurumlarının İhtiyaçları Deprem Bölgesinden Tedarik Edilsin
İstişare toplantısında söz alan Sivas basın yayın ve medya kurulu Başkanı Mehmet Erdem Tokuş “Özellikle 11 ile geri kalan 70 il tarafından kamu kurumlarının tüm ihtiyaçlarını bölgeden karşılanması noktasında adım atılması gerektiğini, Bu şekilde bölge sanayici ve iş insanlarının bir şekilde iş hayatına yeniden entegre olabileceklerini belirtti.”

MÜSİAD Burada Önemli Bir Rol Üstleniyor
Deprem Bölgesi Ekonomik Kalkınmaya Destek Platformu, depremin etkilerinin azaltılması ve bölgenin yeniden inşası için çalışmalarına devam ederken, ticari faaliyetlerin yeniden başlatılması için de önemli bir rol üstleniyor. Bu çalışmaların sonucunda, depremden etkilenen bölgelerin ekonomik açıdan toparlanması ve normalleşmesi amaçlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu