Sivas Haberleri

MHP Sivas’ta Aday Tanıtım Toplantısı Düzenledi

Sivas’ta seçim startını veren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) aday tanıtım toplantısı düzenledi.

Hamidiye Millet Bahçesinde düzenlenen programa, MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, MHP Milletvekili adayları Av.İlker İpek, Kenan Çarboğa, Murat Sevinç, Bahadır Gökmen, İl Başkanı Hakan Uygun, Merkez İlçe Başkanı Turan Gazi Yalçındağ, Ülkü Ocakları Başkanı Rıfat Kalkan, ilçe belediye başkanları ve partililerden oluşan yaklaşık 1200 kişi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını MHP Sivas İl Başkanı Hakan Uygun, yaptı.

UYGUN: CUMHURBAŞKANLIĞI VE 28. DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMİ HAK İLE BATIL ARASINDA GERÇEKLEŞECEK BİR TERCİH HALİNİ ALMIŞTIR

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan MHP il başkanı Hakan Uygun, bu seçimlerin hak ile batıl arasında gerçekleşecek bir tercih olacağına vurgu yaparak, “14 Mayıs 2023 pazar günü gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği seçimi hak ile batıl arasında gerçekleşecek bir tercih halini almıştır. Bir tarafta ülkemizin bekasını korumaya, Savunma Sanayi başta olmak üzere teknolojik anlamda bütün altyapı yapmış, Cumhur İttifakı diğer tarafta ise ABD ve bir takım Avrupa devletleri tarafından desteklenen HDP, PKK ile kol kola girmiş, zillet ittifakı var. 14 Mayıs’tan sonra Ayasofya’yı yeniden müze yapacağız diyen bir zillet ittifakı var. Terör operasyonlarını durduracağız diyen bir zillet ittifakı var. Suriye’nin kuzeyinden Türk askerini çekeceğiz diyen bir zillet ittifakı var. Bir tarafta istikrarın devamını savunan Cumhur İttifakı diğer tarafta ne olacağı belli olmayan olumsuzluk hariç hiçbir şey vadetmeyen bir zillet ittifakı var. Biz ülkücüler bu yolda binlerce ağabeylerimizi şehit verdik. Biz Bunların emanetçisiyiz. Ömrünün yarısından fazlasını bu davaya adamış, tırnakları sökülmüş, işkenceler görmüş, başbuğ Alparslan Türkeş’in emanetçileriyiz. Bizler bu Cumhuriyet’i kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetçileriyiz. Biz bu vatanı karşılıksız sevenleriz. Allah’ın izniyle biz ülkücüler var oldukça bu bayrak göklerde inmeyecek. Bu ezan susmayacak Allah Türk birliğinin, Türk milletinin birliğini ve beraberliğini daim etsin inşallah” dedi.

GÖKMEN: GENÇLERİ TEMSİLEN MHP’DEN ADAYIM

Daha sonra kürsüye gelen MHP Sivas 5. Sıra milletvekili adayı Bahadır Gökmen, “Yaşlıya yaşlı gence genç olan bir neslim. Vatan nasıl sevilir iyi bilirim. Vatana hainlik edenleri de iyi bilirim. Gecemi gündüzüme katmak için, adım adım dolaşıp anlatmak için çıktım. Türk milletini ancak Türk milliyetçileri anlasın diye çıktım” dedi.

SEVİNÇ: BÖLÜCÜLERE EN GÜZEL CEVABI 14 MAYISTA VERECEĞİZ

MHP Sivas 4. sıra Milletvekilli adayı Murat Sevinç ise “Sivas’ımız için elimizden gelenin en iyisini, sonuna kadar mücadele edip en güzel şekilde yapacağız. Türkiye’miz 81 il yedi bölgeden nasıl oluşuyorsa, Sivas’ımızda bu şekilde köylerimizle beraber oluşmaktadır. İnşallah vatan hainlerine, PKK’ya, dış güçlere ülkemizi böldürmeyeceğiz.  Onlara 14 Mayıs’ta gereken cevabı hep birlik sandıkta vereceği” şeklinde konuştu.

ÇARBOĞA: BU HİLAL İLE KAÇIN MÜCADELESİ

MHP Sivas 3. sıra Kenan Çarboğa, “Kurt dediğin elbette kurdun izinden gider. Köpeklerin ardına düşmeyenler merhaba, merhaba doğru yoldan şaşmayanlar merhaba, dağları aşıp haddini aşmayanlar merhaba. Fırat Çakıroğlu’nun öcüne and olsun ki zafer bizlerin olacaktır. Bu mücadele hak ve batılın, hilal ile haç’ın mücadelesidir” dedi.

İPEK: SİVAS’IN ÖZ EVLATLARI OLARAK YOLA ÇIKTIK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 2. Sıra milletvekili adayı Av. İlker İpek, “İçerisinde bulunduğumuz dönem rahmetli Ali Metin Tokdemir’in geçmiş yıllarda izahını yaparken kullandığı ifadeleriyle bugün yeniden okuduğumuzda Milliyetçi Hareket Partisi düşmanlarının Türk’e düşman olduğunun izahıdır adeta. Ve demişti rahmetli Ali Metin Tokdemir “Bugün ben ülkücüyüm. Ben Milliyetçi Hareket Partiliyim diyenlerin hepsi Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü harekete vermekten çok ondan almışlardır. Ahde vefasızlık, namussuzluktur. Ahde vefalı olduğumuz için Milliyetçi Hareket Partisi’ndeyiz. Bugün İslam’ın da Türk milletinde yegane ümidi bu topraklarda yaşayan insanlardır. Bugün birileri bölücülük adına birileri İslam adına, birileri başka ideolojiler adına Türklüğe karşı bir husumet cephesinde bir araya gelmişlerdir” Demiş Tokdemir. Bugün de geldiğimiz noktada görüyoruz ki Türkiye düşmanlarına değişen bir şey yoktur. Türk düşmanları altılı masa ve altındakileriyle birlikte birilerinin sözde Ata birileri, sözde ulusalcılık, birileri sözde milli görüş temsilcisi oldukları iddiası ile masa ayağı olarak da bölücüleri yanlarına alarak, Türklüğe karşı husumet cephesinde yeniden tekrar bir araya gelmişlerdir.  Ama karşılarında Rabb’ime şükürler olsun ki dün olduğu gibi bugün de bu salonu dolduran binlerce, milyonlarca yetişmiş Türk milliyetçisi, Türk ülkücüsü bozkurtlar bulunmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi bulunmaktadır, bilge liderimiz sayın Devlet Bahçeli bulunmaktadır. Bizler de Rabbimizi takdir ve sizlerin de desteğiyle sayın genel başkanımızın ve milletvekilimiz Ahmet Özyürek’in mecliste daha da kuvvetli kılmak Sivas’ın sesini, Sivas’ın öz evlatları tarafından daha güçlü olmaları adına bu yola çıktık. Oylarınıza değil, dualarınıza talibiz. Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

ÖZYÜREK: BİRİLERİ TARİH YAZACAĞIZ DİYOR, BİZ DESTAN YAZACAĞIZ

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ise “Cenabı Allah hem bizimle beraber Cumhur İttifakı’yla beraber. Çünkü karşınızda zillet ittifakı var. Bir tarafta Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve işbirlikçileri bir tarafta ezanımıza karşı edenler, bayrağımıza karşı gelenler, vatanımızın bölünmesini isteyenler, hainler, işbirlikçiler bir arada. Cumhur İttifakı bir arada. Allah’ın izniyle önce Cenabı Allah’ın sonra da asil Türk milletinin sayesinde bunlara müsaade etmeyeceğiz inşallah. Onun için sizlerden bir istirhamım var Ne yapacağız? Cumhur İttifakı’na, Sayın Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacağız. Milliyetçi Hareket Partisi’ne sahip çıkacağız. Ve 2023 yılında ne yapacağız biliyor musunuz? Bunları yazıyorlar ya sağda solda. Tarih yazacağız diye. Biz destan yazacağız. Onları da tarihe gömeceğiz inşallah.

Sivas’ımızda Allah’ın izniyle Öncelikle güçlü bir şekilde meclise girdikten sonra kimseyi ayırmadan, kayırmadan, Allah rızası için önce yetimlerimize ve ihtiyaç sahibi ailelerimize ve kimliğinde Sivas yazan bütün yiğitlerin yanında olacağız. Bunun için öncelikle hedefimiz nedir? Sivas’ımızın gelişmesini sağlamaktır. Bahsettiğimiz gibi altıncı bölge mutlaka biliyorsunuz izlediniz. Büyük bir mücadele sonunda şehrimize getirdik. Buradan başta emeği geçen diğer milletvekillerimize, belediye başkanımız da burada ona sayın Valimize teşekkür ediyorum. Ama şunu bilsinler ki gerçekten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde altıncı bölgeyi defalarca kez gündeme getirdik. Talep ettik, istedik ve kenevirle ilgili de 19 ile verilmişti. Yine keneviri gündeme getirerek mücadelesini verdik. Çiftçimizin yanında olduk. Köylümüzün yanında olduk. Muhtarlarımızın yanında olduk. Sayın Cumhurbaşkanımız da Sivas’a geldiğinde bunların müjdesini verdi. Böylelikle altıncı bölgeyi keneviri ve diğer isteklerimizi almış olduk inşallah. Yeter mi? Yetmez. Birinci OSB’yi de inşallah buna katmamız lazım. Çünkü Sivas’a ne lazım kardeş iş lazım, aş lazım, üniversiteyi bitiren gençlerimizi başka şehirlere göndermemeliyiz. İş bulamayan kardeşlerimizi başka şehirlere göç etmesini engellemeliyiz. O yüzden sanayimiz büyümeli, gelişmeli, yiğidolara da iş verilmeli burada. Onun için ne yapacağız? Durmayacağız, çalışacağız. Gür sesli olan yiğit kardeşlerinize ne yapacaksınız, mecliste sahip çıkacaksınız” dedi.

ÖZYÜREK: MHP VEKİLLERİNE VE CUMHURBAŞKANIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Özyürek, “Diyor ya kardeş benim sevdam Sivas bizim de Milliyetçi Hareket Partisi’nin yiğit milletvekili adayları mecliste olmalı hem bu bayrağı hem bu vatana hem ezanımıza sahip çıkacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza da sahip çıkacak. Yiğit Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili adaylarına sahip çıkacak mıyız? Evet. Allah’ın izniyle 2023 yılında yapılacak genel seçimlerde destan yazıp, bunları tarihe gömecek miyiz? Allah’ınıza kurban olayım, hiç merak etmeyin. Kardeşiniz Sivas’a sevdalı, benim sevdam Sivas, eğer Sevdası Sivas olanlar varsa bugünden itibaren çalışsınlar. Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekillerine ve cumhurbaşkanımıza sahip çıksınlar inşallah” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN BEKASI İÇİN YA ŞEHİT OLURUZ YA ŞAHİT

HDP’ye yönelik de set açıklamalarda bulunan Özyürek, “HDP ve PKK, HDP, PKK demek biliyorsunuz. Değerli arkadaşlar, HDP’nin Grup Başkan vekilinin bir açıklaması var. Diyor ki Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti’den, Cumhur İttifakı’ndan diyor, 14 Mayıs’ta hesap soracağım diyor. Yani vatanımızın bölünmesi lazımmış, devlet içinde, devlet kurmak istiyorlarmış Allah’a yemin olsun ki asil Türk milleti ve Sivas’ın yiğit insanları inanıyorum ki 2023 yılında bu uğurda mücadele eder, sizi bu sandığa gömer, gömer de gömer, bu bayrağı da, bu vatanı da sahip çıkar inşallah. Diyorum ki buradan HDP’li grup başkanına sesleniyorum. Boşuna kendini yırtma. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için asil Türk milleti de Sivas’ın yiğit insanları da vallahi de billahi de burada ya şehit olur ya da şahit olur inşallah” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu