Sivas Haberleri

TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Erdem Tokuş’tan 15 Temmuz Mesajı

TIMBIR Genel Baskan Yardimcisi Mehmet Erdem Tokustan 15 Temmuz Mesaji2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Erdem Tokuş’tan 15 Temmuz Mesajı | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

TİMBİR Genel Başkan yardımcısı Mehmet Erdem Tokuş’tan 15 temmuz mesajı

Mehmet Erdem Tokuş Mesajında ;

“Bugün, yakın tarihimizin en büyük ihaneti olan 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ve bu ihanete karşı yürüttüğümüz kutlu mücadelenin yedinci yıl dönümündeyiz.

15 Temmuz 2016 günü; yüreği vatan sevgisiyle dolu aziz milletimizin kahraman evlatları, terör örgütünün hain darbe girişimini akşam saatlerinde güneşin doğuşuyla birlikte akamete uğratmıştır. Türk milletinin hürriyet ve istiklal aşığı iradesi, en acımasız ve sinsice yapılan saldırılar karşısında bir güneş gibi yeniden parlamıştır.

O gün milletimiz, unutulmayacak ve nesiller boyu anlatılacak bir destan yazmıştır. Aziz milletimiz, nice zafer ve şerefle dolu tarihini, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak yeni bir destanla taçlandırmıştır.

Bu toprakların, ezelden beri olduğu gibi ebediyete kadar hiçbir zaman ve hiç kimse tarafından esarete mahkûm edilemeyeceğini tüm dünyaya 15 Temmuz’da bir kez daha ispat etmiş bulunmaktayız. Vatanımızın evlatları, bayrağı, ezanı, hürriyeti ve istikbali için gerektiğinde ölümü göze alarak birer kahramana dönüşmüş ve bunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Bugün ise topraklarımızda emelleri olanlara, Türkiye’nin iç karışıklıklarla ve kirli oyunlarla işgal edilebilecek bir ülke olmadığını ve her alandaki büyük yükselişimizle kanıtlamaya devam etmekteyiz.
Bu ihanet girişimi sırasında şehadetle şereflenen tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Mekânları cennet, ruhları şad olsun. Hainlere karşı göğsündeki iman gücüyle silahlarına, tanklarına ve helikopterlerine karşı direnen gazilerimize sağlık ve esenlik diliyorum.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, tüm vatandaşlarımızı anma etkinliklerine davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Mehmet Erdem Tokuş Kişisel Web Sayfası

Mehmet Erdem Tokuş Twitter Hesabı

Mehmet Erdem Tokuş Linkedin Hesabı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu