GüncelÖzgeçmiş

Mehmet Erdem Tokuş Kimdir?

Sivaslı İş İnsanı Mehmet Erdem TOKUŞ Kimdir?

Yüksek öğrenim gördüğü ilk günden bugüne iş hayatında yer alan Mehmet Erdem Tokuş, asıl profesyonel kariyerine 2005 yılında genç bir girişimci olarak başladı. Bu noktada kendinden daha başarılı ve akıllı insanların arasında olması gerektiğini fark eden ve bağını hiç koparmadığı kıymetli büyüğü “Göksel Aras” ile aynı ekipte çalışma fırsatı bulan Mehmet Erdem Tokuş, Gökler A.Ş.’de elde ettiği vizyon ve deneyim ile finans sektörüne “Mikro Kredi Uzmanı” olarak geçiş yaptı. İlerideki master tez konusu olacağını bilmeden “Kalitatif Kredi Derecelendirme” üzerine uzmanlaştı.

Mehmet Erdem Tokus Kimdir 780x440 1 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Mehmet Erdem Tokuş Kimdir? | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Saha tecrübesi ve mesleki kabiliyeti sayesinde kısa sürede başarı yakalayan Mehmet Erdem Tokuş, Ofisline A.Ş. de Satınalma Müdürlüğü ve Şekerbank T.A.Ş.’de Mikro Kredi Uzmanlığı pozisyonlarında da görev aldıktan sonra, mesleki bilgi ve tecrübelerini hedef kitlesine aktarabilmek ve o günkü ülkede yaşanan ekonomik krizi kendisi için bir fırsata çevirebilmek adına, eşi ve hayat arkadaşı Kübra Yetiş Tokuş ile 2009 yılında KOBİ Danışmanlığı ve Start-Up Eğitmenliği yaptı. Türkiye genelinde birçok KOBİ’nin kurumsal yapısının inşasında ve devlet teşviklerinden faydalanmaları noktasında önemli görevler üstlendi.

M. Erdem Tokus 768x576 1 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Mehmet Erdem Tokuş Kimdir? | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

2010 yılında Tokuş’un kariyeri için önemli bir gelişme daha yaşandı. T.C. Hazine Müsteşarlığı ‘En Genç Bağımsız Değerlendiriciler’ arasına katılmaya hak kazanan Tokuş, birçok ajansta iktisadi kalkınma destek projelerinin değerlendirilmesinde görev aldı.

2011 yılında ise T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığında ‘Akredite Eğitmen’ olan Mehmet Erdem Tokuş, üniversite ve yüksek okullarda, kariyer gelişim ve kişisel gelişim seminerleri düzenledi ve beş yıl içinde 15 binden fazla gencin kariyer gelişimine ışık tutarak yol gösterici oldu.

Her geçen yıl kişisel gelişiminde önemli yollar kateden Tokuş, 2012 yılında ise T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında ‘Akredite Eğitmen’ oldu. Eğitime daima gönül veren Tokuş, bunun yanısıra toplumsal sorumluluk projelerinde de görev aldı ve gönüllü olarak birçok sevgi evi ve yaşlı bakım evlerinde, dezavantajlı bireylerin hayata tutunmasına katkı sağladı.

2013 yılında, Cumhuriyet tarihinde Sivas ilinin ilk istihdam garantili eğitim programını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sivas İş Kurumu ile başlatma cesaretini gösterdi. Bölge istihdamının gelişmesi için birçok projede yönetici olarak görev aldı.

2014 yılından 2017 yılına kadar İstanbul’da ikamet eden Tokuş, hukuk mahkemelerinde eğitim branşı üzerine bilirkişi oldu. Kendisine Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.‘ sözünü şiar edinen Tokuş, ömrünü eğitime adayarak genç istihdamı da daima teşvik etmiş, iş hayatında genç bireylere özellikle şans tanımıştır.

Mehmet Erdem Tokus 768x576 1 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Mehmet Erdem Tokuş Kimdir? | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Tokuş, ayrıca halen eğitim, yazılım ve medya sektörlerinde yatırımcı ve yönetim kurulu üyesi olarak bulunduğu, ulusal boyutta marka niteliğine ulaşmış birçok iştiraklere vekalet etmektedir.

Evlendikten ve 1 çocuk sahibi olduktan sonra yaşamına Sivas’ta devam eden Tokuş, başka illerde de yatırımlarına devam etti. Özellikle Ankara, İzmir ve İstanbul’da toplam 50’den fazla kıymetli insanın istihdamına vesilen olan Tokuş, toplum yararına faaliyetlere de büyük önem vermektedir. Bu bakış açısı ile, özellikle İş Sağlığı ve Güvenliği sektöründe bulunan, ulusal dernek ve federasyon seviyesindeki birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik görevlerini yürütmekte.

Eylül 2022’den itibaren Cumhuriyet Üniversitesi Spor Kulübü as başkanlığına gelen Mehmet Erdem Tokuş, her alanda başarısını kanıtlayarak çok yönlü iş imkanlarına önem vermektedir.

Son olarak bir röportajında 2017 yılında bir çöküş yaşadığından bahseden Mehmet Erdem Tokuş, iradesi ve kıymetli dostu, ağabeyi ve ortağı olan Muhammed Fatih Tüten, elmas değerindeki ailesi ve vefakâr dostları ile küllerinden doğduğunu ifade ediyor.

Mehmet Erdem TOKUŞ Resmi Web Sitesi

Mehmet Erdem TOKUŞ | LinkedIn

Mehmet Erdem TOKUŞ | Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu