Sivas Haberleri

Mavi Vatan Sivas’ta Anlatılacak

Mavi Vatan Sivas’ta anlatılacak: Doç. Dr. Yaycı, Sivas’a konuk oluyor

Mavi Vatan: Ateş Üçgeninde Türkiye” konulu konferansta, Doç. Dr. Yaycı, İsrail’in projelerini ve gelecekte karşılaşabileceğimiz potansiyel tehlikeleri Sivas’ta detaylı bir şekilde anlatacak. Türk Deniz Kuvvetleri’nin önde gelen isimlerinden biri olan müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, 29 Nisan 1966’da dünyaya gelmiş bir Türk askeri, akademisyen ve yazar olarak bilinir. Mavi Vatan doktrininin geliştiricisi olarak tanınan Yaycı, Sivaslı hemşerileri ile bir araya gelmeye hazırlanıyor.

Doc. Dr. Yayci Sivasa Konuk Oluyor 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Mavi Vatan’ı anlatacak

Sivas’ta Mavi Vatan’ı anlatacak

Nizam Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte Doç. Dr. Cihat Yaycı’nın katılımıyla düzenlenecek konferans, 17 Aralık Pazar günü saat 19.30’da Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Kadı Burhaneddin Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Sivaslı vatandaşlar, bu konferansa katılım göstererek deniz stratejileri, güvenlik ve ulusal çıkarlar konularında değerli bilgiler edinebilirler. Konferansın merak uyandıran başlıkları arasında, Mavi Vatan doktrini kapsamında Türkiye’nin pozisyonu, bölgesel güvenlik tehditleri ve İsrail’in projelerinin analizi yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu