Sivas HaberleriYaşam

Mantar Ziyafeti Patlamayla Son Buldu

Koyulhisar’da mantar ziyafeti patlamayla son buldu

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde Özmen Dündar adlı vatandaşın, doğadan topladığı mantarları taşın üzerinde pişirmesi sırasında şaşırtıcı bir olay yaşandı. Kayaören köyünde gerçekleşen olayda, Dündar’ın mantar ziyafeti patlama sesleriyle yarıda kesildi.

Mantar Ziyafeti Patlamayla Son Buldu1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Mantar Ziyafeti Patlamayla Son Buldu

Mantarları pişirmeye karar verdi

Doğa tutkunu Dündar, mantar avı için doğaya çıktıktan sonra bulduğu mantarları taşın üzerinde pişirmeye karar verdi. Ateşin etrafına dizdiği taşlarla doğal bir ocak oluşturan Dündar, mantarların pişmesini beklemeye koyuldu. Ancak, beklenmedik bir an yaşadı ve o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Mantar Ziyafeti Patlamayla Son Buldu2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Mantar Ziyafeti Patlamayla Son Buldu

Taş bomba gibi patladı

Taşın patlama anlarına ilişkin konuşan Dündar, “Doğada dolaşıyordum. Bir kaç tane mantar buldum. Daha sonra manzaralı bir yer bulup ateş yakayım dedim. Taşın üzerine koyduğum mantarlar pişmeye başladı. Mantarlar ateşin üstünde güzelce pişsin, ekmeğin arasına koyup yiyeyim derken tam mantarları yemek için yaklaştım, taş bomba gibi patladı. Yüreğim ağzıma geldi. Mantarlar her biri bir tarafa dağıldı” şeklinde olayı anlattı.

Doğanın beklenmedik sürprizleriyle karşılaşan Dündar, patlama sonrasında sağlık durumu iyi olmasına rağmen mantar ziyafetinin ne kadar farklı bir boyuta taşındığını herkese gösterdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu