Ülke GündemiEğitim

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı!

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2023-2024 öğretim yılı KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurt başvuru sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler, başvuru sonuçlarını öğrenmek için “https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama” adresini ziyaret edebilirler. Gençler, bu yıl tarihin en yüksek başvuru talebine rağmen, %87’lik bir ilk yerleştirme oranıyla yeni bir rekora imza attılar.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, bu sevinçli haberi şu sözlerle duyurdu: “Sevgili Gençler; Yurt yerleştirme sonuçlarınız açıklandı! Bu yıl, tarihimizin en yüksek başvuru talebini almamıza rağmen; %87’lik ilk yerleştirme oranıyla yeni bir rekora imza attık! Ailemize, yuvanıza hoş geldiniz!”

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına (ÖSYS) girerek bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile devam eden ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yurt başvuruları sonuçlandı.

YURTKUR’a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan gençler, kayıtlarını “https://www.turkiye.gov.tr/” adresinden online olarak veya yurda giderek şahsen yapabilecekler. İlk kayıt ücreti ödendikten sonra yurt ücretleri içinde bulunulan ayın son günü saat 23.00’e kadar ödenmelidir. Unutmayın ki, eylül ayı yurt ücretlerini ödemeleri için öğrencilere 15 Eylül saat 23.00’e kadar süre verilir. Bu tarihe kadar ödeme yapmayan öğrencilerin kayıtları silinir.

Gençlerimiz için yuvaya dönme zamanı geldi! Yeni eğitim döneminde KYK yurtlarında barınacak olan öğrencilere başarılar dileriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu