Sosyal Yardımlar

Kronik Hastalara Elektrikte Yeni Destek

Kronik hastalara elektrikte yeni destek

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, kronik hastalara yönelik önemli bir destek projesini hayata geçiriyor. Bu kapsamda, kesintisiz güç kaynağı ve birikmiş elektrik borcu desteği, ihtiyaç sahibi ailelere rahat bir nefes aldıracak.

Kronik Hastalara Elektrikte Yeni Destek
Kronik Hastalara Elektrikte Yeni Destek

Kimler destekten faydalanabilir?

Kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan ve evden çıkamayacak durumda bulunan hastalar ile evde bakım yardımı alan vatandaşlar, bu destekten faydalanabilecek. Vakıf tarafından yapılan açıklamaya göre, tek seferlik olarak sağlanacak olan kesintisiz güç kaynağı desteği, elektrik kesintilerinden kaynaklanan sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Ayrıca, cihaza bağlanma tarihinden sonraki birikmiş elektrik borçları da Vakıf mali imkanları ile karşılanacak.

Kimler başvuru yapabilir?

Başvurular, hasta bireyin kendisi, vekili, vasisi, velisi veya Vakıf personeli tarafından yapılabilir. Kimlik belgesi ve sağlık raporu gibi gerekli belgelerle yapılan başvurular, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve cihaza bağımlı olan hastalara yönelik olarak değerlendirilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu