Eğitim

Komik mi trajik mi: Derse gelen öğretmenlerini “cenaze töreniyle” karşılayan öğrenciler | GÜNDEM SİVAS

komik mi trajik mi derse gelen ogretmenlerini cenaze toreniyle karsilayan ogrenciler 1666608371 3166 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sosyal medyada etkileşim alma merakı bazen kötü sonuçlar da doğurabiliyor. Özellikle gençlerin yaptığı bazı paylaşımlar son zamanlarda endişeyle karşılanıyor.

O paylaşımlara bir yenisi daha eklendi. Lise öğrencileri derse gelen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenini “cenaze töreni” mizanseniyle karşıladı.

TLJft 1666608443 9206 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sala sesi açan öğrenciler, sıraya yatırdıkları arkadaşlarının önünde saf tuttu. 

Sınıfa giren öğretmen, yapılan mizansen karşısında yorum yapmadı, bir sıraya oturup bekledi.

ZRlt4 1666608449 1676 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

İzmir’de çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması tartışmalara neden oldu.

Bazıları öğrencilerin yaptığını eleştirdi, saygısızlık olduğunu söyledi. Bazıları ise öğretmenin sessiz kalıp tepki göstermemesini takdir etti.

Öğretmenin, “çaresiz olduğu” için sessiz kalmak zorunda olduğunu vurgulayanlar da oldu.

“GENÇLERE DEĞERLERİN SINIRLARI ANLATILMALI”

Konuyla ilgili Uzman Psikolojik Danışman Ayşegül Türk‘ün görüşlerini aldık. Ergenlik döneminin kendine özgü etkilerine dikkati çeken Türk, gençlerin yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı:

“Ergenlik döneminde yaşanan duygusal yoğunlukların atılmasının önemli araçlarından biri de mizahtır.

Bilişsel olarak artık daha iyi düşünme kapasitesine ulaşan gençlerin bu dönemde hayatlarının birçok alanına mizahı kattıklarını gözlemlemek mümkündür. Ancak nelerin mizah konusu yapılabileceği, mizah yapılırken değerlerin sınırlarının nasıl korunması gerektiği konusunda bir rehberliğe ihtiyaçları vardır. Bu hususta da devreye aileler ve okul girmektedir.

Videoda görülen lise öğrencilerinin, gelişim dönemi itibariyle ergenlik döneminde oldukları baz alındığında sağlıklı bir yönlendirme ve rehberlik edilerek, bazı konuların mizahının yapılmasının sakıncaları üzerine konuşulmalıdır.”

KAYNAK: HABER7

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu